Стародавня бібліотека в Кельні

Стародавня бібліотека в Кельні
Стародавня бібліотека в Кельні

Рік тому під час риття котловану для нового службового будинку євангельської громади Кельна будівельники наткнулися на масивні залишки стін. Перше припущення було, що це стіни приміщення для зібрань. Але проведені недавно дослідження привели істориків до іншої гіпотези: ці стіни – не що інше, як руїни найстарішої бібліотеки на території Німеччини. Занадто характерним було розділення приміщення на ніші й відсіки, що нагадують сьогоднішні стелажі й полиці.

Будівлю, недавно знайдену в Кельні, порівняли з іншою античною будівлею в знаменитому Ефесі, виявлену півтори сотні років тому і розташовану на території сучасної Туреччини в 70 км на південь від Ізміра. Про цю будівлю достовірно відомо, що вона служила бібліотекою і що вона влаштована так само, як і знайдена в Кельні. Ніші служили для зберігання папірусних і пергаментних сувоїв, які видавалися читачам.

У кельнській будівлі розміром 20 x 9 м могли зберігатися тисячі сувоїв. Тепер ці старі стіни вбудовані в церковну новобудову і через деякий час предстануть перед публікою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *