Стас Боклан: «Ніколи не думав, що в мені може бути стільки ненависті»

Станіслав Боклан, народний артист України, улюбленець багатьох українців пройшов довгий шлях до своєї популярності. Зараз же через війну і нещадні обстріли росіянами українських міст частина його історії залишиться лише у спогадах.

Станіслав Боклан, народний артист України

Після закінчення навчання в театральному університеті ім. І. Карпенка-Карого в Києві, щоб набратися практики молодий артист вирушив на Донеччину, де розпочав свою кар’єру актора у драмтеатрі Маріуполя. Саме у Драмтеатрі, який окупанти навмисно зруйнували у березні, зірка серіалів «Слуга народу» та «Папік» розпочав свою акторську кар’єру. Зараз, на жаль, від цього театру майже нічого не залишилося, після російського авіаудару він ущент зруйнований, як і квартира, у якій колись жив Станіслав Боклан. Проте це лише будівлі, але що найстрашніше – через напад росії на Україну загинули його друзі-актори…

«Немає мого першого театру, де я працював. Немає квартири, у якій я жив там. І немає багатьох людей, із якими я працював. Я ніколи не думав, що в мені може бути стільки ненависті, тому що це страшно уявити», – розповів Стас Боклан.

Також Станіслав пригадав, де його застала війна. Так, актор поділився, що 23 лютого вони з дружиною щасливі повернулися додому зі знімань «Ліги сміху». Наступного дня зірка планував поїхати в гості до мами, аби їй допомогти, та повернутися на знімання двох проєктів. Утім, як зазначив він, усе закінчилося.

Актор під час повномасштабного нападу не поїхав із Києва. Він залишився і розповів, у який спосіб допомагав територіальній обороні.

«Не хотілося виїжджати. Хотілося бути тут, бути в курсі, бути поруч із тими, хто залишився.

На жаль, через вік мені ніхто зброї не дасть, усі скажуть «діду, йди відпочивай». Але я собі застосування знайшов: я був у помічниках тероборони там, де був потрібен. Я виходив у соцмережі, намагався достукатися, докричатися… спілкувався з тими, хто залишився і хто не лишився, намагався якось говорити про те, що ми переможемо в будь-якому випадку, – підкреслив він. – У нас була група людей, нам видавали зброю, ми з рушницями стояли на деяких постах, намагалися боротися з мародерами і з людьми, що могли швендяти по чужих квартирах, будинках. Нас була достатня кількість чоловіків поза армійського віку, але то люди, яким не все одно, що відбувається у цій країні», – поділився Станіслав.

Що стосується російських культурних діячів, то, зі слів Боклана, його найбільше вражає «армія тих, хто мовчить». Та і «список мерзотності» з акторів, які відверто виступають за війну, теж чималий.

«Я не намагався розібратися в їхніх довбешках. Гіпотетично припускаю, люди бояться втратити комфорт, посади, ситість, заробітки тощо. І бояться, найголовніше, втратити обласканість владою. Тоді щойно виникає це побоювання, те місце, де була совість, починає заростати хріном», – зазначив Боклан.

Зірка вважає, що страх зіпсувати стосунки з політичним керівництвом рф та нарватися на критику з боку путіністів серед народу і є причиною продажу російськими акторами власної совісті.

Станіслав Боклан також додав, що мовчазна позиція гірша від тієї, яку висловлюють відверті пропагандисти.

«Як на мене, було б простіше і зрозуміліше, якби вони сказали, що за вбивства, за в. в. Але це мовчання пригнічує дуже страшно. На сьогодні навіть неможливо уявити, що я з ними буду ще колись на одному майданчику працювати», – сказав актор.

Боклан, якого знають у всіх країнах колишнього СРСР, відповів на звинувачення росіян та російську пропаганду про те, що в Україні немає війни й українці самі себе обстрілюють. Станіслав Боклан звернувся до жителів росії та розповів про звірства, які чинить їхня армія в Україні.

«Мене звуть Стас Боклан, і я – український актор. Після моїх дописів в інтернеті мені почали ставити запитання, я так розумію, російські підписники: скільки ж нам – українським акторам – заплатили, щоб ми «несли цю маячню про війну»? Так, заплатили, заплатили, трясця вашій матері, – багато українських солдатів заплатили своїм життям за те, щоб я ще й досі залишався живим і міг говорити з вами. Міг втовкмачувати у ваші голови: війна в Україні йде страшна війна. Ваша армія, ваші солдати вбивають нас, спалюють наші міста і села, вбивають стареньких, дітей, жінок, – звернувся він. – Думайте, хоч на хвилину засумнівайтеся у своїй правоті. Припустіть, що цей актор каже правду. Просто припустіть. Поцікавтеся з інших джерел – докопуйтеся до правди, перемагайте свій страх, розповідайте, що відбувається на моїй землі – що відбувається зараз в Україні, яка страшна війна тут іде. Слава Україні та Героям слава!» – закликав Станіслав Боклан.

 «Погляд часу» №11-16.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *