Статеве дозрівання сина: що саме розповідати хлопцеві

Підлітковий період супроводжується багатьма змінами в організмі дитини. У хлопчика з’являється юнацький пушок, грубіє голос. Дитина починає відчувати незвичні статеві зміни (збудження, ерекція, полюції). У підлітка нестабільний стан психіки. Ваш син, то поводиться, як дорослий чоловік (наприклад, допомагає матері нести важку сумку), то поводиться, наче дитина (свариться з братом за комп’ютерну гру). Як допомогти дитині пережити статеве дозрівання?

Статеве дозрівання сина

Статеве дозрівання у хлопців починається з 11-ти років, інколи трохи пізніше – у 14-15. Звісно, зараз в Інтернеті є безліч інформації, дитина сама може про все дізнатися. Але батьки це зможуть розповісти на особистому прикладі. Якщо про перші менструації дівчинці краще розповість мама, то хлопцеві про полюції, ерекцію та статевий потяг не завадить дізнатися від тата. Чоловік чоловіка зрозуміє краще. Якщо з якихось причин у сім’ї немає чоловіка, мати не повинна удавати, нібито з хлопцем нічого не відбувається.

Як правильно розповісти хлопцеві про статеве дозрівання?

  • Можливо, слід знайти якісну статтю чи відео та показати дитині, а потім поставити кілька питань. Дуже часто хлопці переживають, соромляться, бояться, що з ними відбувається щось не те. Заспокойте сина, поясніть, що статеве дозрівання відбувається з кожним майбутнім чоловіком.
  • Розкажіть синові про контрацепцію. Але робіть це акуратно. Не чіпляйтеся до сина з численними питаннями: «А ти вже купив собі презервативи? А пасія в тебе вже є? А секс у вас уже був? Ти ж не зроби нас бабусею й дідусем раніше часу!» Не знущайтеся та не іронізуйте на цю тему. Дитині й так складно, небажане волосся, прищі, тут ще ця неможливість контролювати ерекцію, а ви найрідніші та близькі – глузуєте.
  • Розкажіть синові про особисту гігієну. Але знову ж таки робіть це обережно, підліток дуже вразливий у цей момент, часто ображається, у нього постійно змінюється настрій. Не кажіть: «Ну що, ти «хазяйство» своє вимив? Ти ж не забувай це робити, а то тхнутиме від тебе за кілометр?». Достатньо буде просто запропонувати дитині прийняти душ. Майте на увазі, одне образливе слово може викликати в дитини комплекс неповноцінності, розвинути невпевненість у собі.
  • Не полишайте сина переживати проблеми підліткового віку на самоті. Кожна дитина індивідуальна, для одного зміни у статевому розвитку минуть непомітно, а іншого ця ситуація може «загнати» до суїцидальних думок. Пам’ятайте про це!

«Уют» №31-29.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *