Ставте мету – і живіть довше!

Ставте мету
Ставте мету – і живіть довше!

Життя без мети – не просто нудне, воно ще й може виявитися коротким! Обов’язково поставте перед собою якусь мету. Якщо хочете жити довше.

Дослідження, проведене вченими з Університету Карлтон у Канаді, показало, що наявність мети у житті знижує ризик смертності від різних причин.

Експерти використовували дані національного репрезентативного дослідження, проведеного у Сполучених Штатах Америки. Це були дані про 6 тис. осіб, які перебували під наглядом 14 років, періодично заповнюючи різні анкети і проходячи медичні огляди.

За цей час 569 учасників померли. Ті, хто померли, у своїх анкетах вказали, що у них немає ніякої особливої мети у житті, а також у них було менше соціальних контактів (друзів, родичів, приятелів), які вони могли б оцінити як «позитивні відносини».

Причому бути цілеспрямованим важливіше не у молодому віці, як думають багато хто, а у літньому!

«Наявність мети може допомогти захистити літніх людей більше, ніж молодих, – пишуть автори дослідження. – Наприклад, дорослим потрібні великі зусилля, щоб знайти собі мету і вибудувати своє життя після того, як вони покинули робоче місце, виростили дітей і залишилися без минулих занять».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *