Стрижем газон правильно

 Стрижем газон правильно

Найбільш складним у догляді за газоном завжди було його скошування. Про який би тип газону не йшла мова, регулярні, системні, проведені за всіма правилами процедури – запорука успіху.

Перше за все стрижем газон правильно, для цього є головне правило, яке не можна порушувати ні за яких обставин (і єдина запорука того, що газон буде виглядати бездоганно) – регулярність процедур. Великі інтервали між скошуваннями чи несистемні процедури призведуть до втрати газоном своєї привабливості, зашкодять дернині і посилять витрати поживних речовин із ґрунту.

Скошування традиційно проводять, зрізуючи близько 3-х см трави. Перерощувати травостій не має сенсу, і щойно він піднімається до висоти приблизно 8 см, необхідно проводити наступне скошування. Якщо трава підніметься вище, то за одну стрижку зрізати все зайве буде складно, а розвиток більш високої трави позначиться і на щільності дернини, і на виснаженні ґрунту. Водночас стрижки повинні відбуватися не дуже часто, щоб постійні скошування не гнітили газон, а підтримували і стимулювали його розвиток.

Орієнтовну частоту обов’язково коригують залежно від погоди. У вологу погоду трава розвивається активніше, а, значить, і стригти газон необхідно частіше, роблячи паузи між процедурами 5 днів. А ось у посушливу погоду і при сильній спеці частоту між скошуваннями краще збільшити, проводити одну стрижку у 8-9 днів.

Ще більш важливе питання – висота зрізу. Занадто низька стрижка може призвести до того, що дернина стане не просто вразливою до бур’янистих трав, але і до захворювань, інфекцій. Оптимальною висотою для усіх садово-паркових газонів вважається стрижка на 4-4,5 см. Це мінімальна висота травостою, яку можна залишати під час цієї процедури у розпал сезону.

Для бездоганного покриву необхідно не забувати міняти напрям скошування. Чим більш варіативно ви будете скошувати траву, чим меншою буде одноманітність рухів, тим кращих результатів вдасться досягти.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.