Чим зайняти дітей під час відключення електрики

Війна в Україні продовжується. І під прицілом у ворога перебуває енергетична система країни. Внаслідок цього українці годинами сидять без світла. Непросте випробування, особливо дітей. Але якщо заздалегідь продумати, у що з ними можна пограти в темряві, то цей темний час може подарувати їм найсвітліші спогади.

Чим зайняти дітей під час відключення електрики

Звичайно, перше, що спадає на думку, коли замислюєшся про ігри в темряві, – це театр тіней. Для його організації знадобиться лише ліхтарик, біла стіна, фантазія та спритність рук, за допомогою яких можна зображувати різних тварин.

Сімейний театр

Можна підійти до цієї справи з ентузіазмом і заздалегідь підготувати фігурки персонажів із різних казок. Для цього необхідно взяти книжку з великими ілюстраціями, обвести за контуром зображення персонажів, вирізати їх та прикріпити до дерев’яних шпажок. Усе, «актори» для сімейного театру готові і можна творити та витворяти. Причому цікаво йти не заздалегідь відомим сюжетом, а придумати свій, оригінальний. У вигадуванні, звичайно, краще підключати всю родину. І в цьому допоможе наступна гра, в яку легко можна грати у темряві.

«Сімейка Грим»

Звичайно, можна читати казки і з ліхтариком. Причому особливе задоволення принесе дітям, якщо ви разом зробите халабуду з ковдри і заберетеся в неї з гарною книжкою. Але довго так не посидиш: очі швидко втомлюються читати у темряві. І тоді на допомогу прийде фантазія. Запалюємо свічки, сідаємо поряд і починаємо разом вигадувати свою історію чи казку, не ставлячи жодних обмежень. Один починає, інший підхоплює і так народжується унікальна історія. Коли з’явиться світло, діти потім можуть намалювати до неї ілюстрації.

«Світлофор»

Ця гра – аналог старої-доброї «Море хвилюється раз». Ведучий стає біля протилежної від учасників стіни, вимикає ліхтарик та каже «Зелене світло». І в цей момент учасники починають рухатись у його бік. У будь-який момент ведучий вмикає ліхтарик і каже: «Червоне світло». Усі повинні зупинитися та завмерти. Той, кому це не вдається, повертається на вихідну позицію. Перемагає той, хто першим добіжить до ведучого.

«Уют» №46-17.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *