Щоб кури краще неслися

Із настанням холодів кури починають нестися набагато гірше, ніж улітку. Як допомогти птахам та відучити клювати власні яйця? Що робити, щоб кури краще неслися?

Щоб кури краще неслися?
Проведіть світло в курник

Кури несуть значно більше яєць, якщо у них є освітлення в курнику – досить однієї невеликої лампи чи ліхтарика з сонячною батареєю. Включайте світло на ніч – і яєць стане помітно більше. Також при світлі лампочки зручніше збирати яйця і прибирати загін.

Простежте, щоб кури не клювали яйця

Багато курей з апетитом з’їдають свої власні яйця, яких і так мало восени. Щоб відучити їх від цієї поганої звички, обладнайте гніздо так, щоб несучка не бачила свої яйця після знесення. Для цього покладіть горизонтально бочку і накрийте зверху вхід важкою тканиною. Птахи не побачать свої яйця в темряві і не будуть їх клювати.

Часто кури з’їдають яйця через нестачу білка в організмі. У такому випадку можна додати в корм рибне борошно чи подрібнені варені яйця.

Додайте вітаміни в раціон курей

Із настанням морозів і в’яненням зелені у птахів виникає дефіцит вітамінів в організмі. Якщо збагатити їх раціон, то вони стануть набагато краще нестися. Для цього додайте в корм ракушняк, свіжі овочі, зерна пшениці. Також кури дуже люблять кропиву, бур’яни і листя буряка.

Поставте курям таз із піском

Кури можуть відмовлятися нести яйця через те, що у них завелися паразити в пір’ї. Птахи чистять своє пір’я піском, тому в курник рекомендується поставити великий таз із піском. У ньому несучки будуть купатися і спати.

Прискорте линьку курей

Раз на рік кури линяють – зазвичай це відбувається в кінці осені. У цей період вони перестають нести яйця, оскільки витрачають усю енергію на линьку і сил на знесення яєць не залишається. Власники птахів можуть прискорити линьку. Для цього додають білок в корм (м’ясо-кісткове борошно, сухе молоко і т. д.), підгодовують насінням і кукурудзою. Також ветеринар може порадити препарати для прискорення линьки птахів.

Давайте курям більше вологої їжі

На сухому зерні і комбікормах кури несуться гірше. Щоб отримати більше яєць, годуйте несучок сезонними овочами і вологою їжею: гарбузом, кабачками, кукурудзою. Взимку для курей варять картоплю з зерном, а потім товчуть із зерновими висівками.

«Уют» №44-03.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *