Щоб посприяти електрозбереженню – отримайте безкоштовно п’ять LED-лампочок

Із січня 2023 року українці зможуть безкоштовно отримати 5 світлодіодних ламп замість старих ламп розжарювання. Для цього необхідно заздалегідь записатися в «Дії».

Отримайте безкоштовно п'ять LED-лампочок

«Це суттєва економія. Наприклад, 50 млн LED-лампочок можуть розвантажити роботу цілого реактора атомної електростанції. Людині, яка вирішить скористатися програмою, потрібно лише попередньо залишити заявку в «Дії», прийти у відділення «Укрпошти» та обміняти 5 ламп старого зразка на таку ж кількість світлодіодних», – повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Заміна 50 млн ламп дійсно може дозволити щомісяця економити величезну кількість електроенергії.

«Ми всі уважно вислухали Президента Зеленського, який звернувся до міжнародної спільноти щодо надання 50 млн LED-ламп для українських будинків. Вони важливі, тому що на 88 % енергоефективніші за старі лампочки. Це надзвичайне енергозбереження. 50 млн LED-ламп, якщо їх встановлять, збережуть до 1 гігават/год. електроенергії, що дорівнює річному видобутку однієї АЕС», – заявила у своєму Twitter голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Але для того, щоб досягти такої економії, доведеться створити логістику, за якої енергоефективну лампу отримає кожен, хто її потребує. Йдеться і про приватний сектор, і про багатоквартирні будинки, і про школи, лікарні тощо:

  • у багатоквартирних будинках та квартирах заміну ламп можна зробити за допомогою ОСББ, керуючих компаній;
  • у приватних будинках – за допомогою місцевого самоврядування;
  • у громадських будинках – за допомогою органів місцевої влади.

«Уют» №1-5.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *