Як поліпшити пам’ять і чи варто пити таблетки

Людський мозок сприймає, обробляє та зберігає дуже багато інформації і тому іноді ми різко щось забуваємо. Якщо провали в пам’яті вас турбують або заважають нормально жити, то варто проконсультуватися з лікарем.

Як поліпшити пам'ять і чи варто пити таблетки

Які проблеми з пам’яттю – це норма

 1. Згодом забувати факти або дати, особливо такі, які ви нечасто згадуєте в повсякденності. Не пам’ятати дату Берестецької битви або день народження троюрідної сестри, яку бачили лише кілька разів у житті, – це ще не привід для занепокоєння.
 2. Забувати через неуважність: наприклад, абсолютно нормально не пам’ятати, куди ви поклали телефон або окуляри, якщо ви спочатку не звернули уваги, де їх залишили.
 3. Не можете згадати ім’я або слово, коли воно потрібно, хоча ви дуже намагаєтеся. Зазвичай мозок у цей час звертається до дуже схожих спогадів, але не до того, який потрібен, і частіше за все через кілька хвилин або півгодини все згадується.
 4. Згадувати щось частково або з помилками.
 5. Пам’ятати щось, чого насправді не було або з вами не траплялося. Люди, схильні до навіюваності, можуть мати помилкові спогади, але як це відбувається в мозку, учені поки розбираються.
 6. Згадувати ситуацію залежно від свого настрою або стану. Людська пам’ять і сприйняття – не ідеальні, вони залежать від безлічі факторів, які впливають на те, що саме запам’ятовується або згадується.
 7. Увесь час пам’ятати і не могти забути якісь події. Так буває при психологічній травмі, тривожному розладі або великому стресі.
Як поліпшити пам’ять

Є кілька способів не дати мозку деградувати.

 • Грайте в ігри (настільні, кросворд, судоку, можна навіть в електронні на планшеті). Це потужний стимулятор мозкової активності.
 • Права-ліва. Якщо ви правша – робіть щось лівою рукою, якщо лівша – то навпаки, наприклад чистіть зуби або зачісуйтеся.
 • Читайте вголос і слухайте аудіокниги. Ці дві події змушують працювати різні ділянки мозку.
 • Нове середовище. Відвідайте місце, де ніколи не були (магазин, парк, район міста) або просто прогуляйтеся по новому маршруту.
 • Уявна сліпота. Зосередьтеся і зробіть якусь дію із заплющеними очима (наприклад, почистіть зуби).
 • Преса. Періодично купуйте журнали або газети різних напрямів (наприклад, економіка і рибалка).
 • Нові смаки. Готуйте нові страви чи пробуйте в ресторані щось нове.

  «Погляд часу» №46-17.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *