Стимулятори росту своїми руками

Як показує багатовіковий досвід городництва, народні рецепти, які поліпшують утворення коренів і прискорюють проростання насіння, нічим не поступаються сумішам промислового виробництва, а часом навіть і перевершують їх за якістю – адже вони повністю органічні і, що важливо, доступні!

Стимулятори росту своїми руками
Що ж це за засоби і чим вони такі хороші?

Першість серед природних стимуляторів тримає квітковий мед. Крім натуральних стимуляторів росту він містить близько 35 видів корисних речовин. Тому його використовують для замочування живців, які важко вкорінюються.

Норма витрати: 1 ч. л. меду на 1,5 л води.

В отриманому розчині витримують насіння або живці 12 год., а потім поміщають їх у посудину зі звичайною водою або ж у вологий субстрат.

На другому місці картопля. Її часто використовують для вкорінення живців завдяки значному запасу в бульбі поживних речовин, фітогормонів і цукрів.

Для цього у великій картоплині видаляють усі вічка, роблять прокол і вставляють у нього держак. Далі картоплину на дві третини заглиблюють у заздалегідь підготовлену ємність, яка вже заповнена поживним ґрунтом на глибину 10-15 см. Верхівку живця накривають скляною банкою або пластиковою пляшкою. Не допускаючи пересихання ґрунту, картоплину поливають, живці провітрюють. Тижнів через два з’являється повноцінне коріння.

У продовження спискусік алое. Цей засіб не тільки сприяє формуванню кореневої системи, а й надає зміцнювальний вплив на імунітет майбутнього саджанця, знищує патогенні мікроорганізми, оскільки має антисептичні властивості.

Норма витрати: 1 ст. л. свіжовичавленого соку на 1 скл. води.

Живці можна витримувати в розчині алое до появи корінців.

Вербова вода. Рідина, у якій деякий час витримувалися гілки верби (або ж тополі, верби чи багна) містить велику кількість фітогормонів, що стимулюють усі процеси для росту.

Приготувати вербову воду можна декількома способами.

  • Перший. У ємність із водою помістити кілька прутиків верби, дочекатися появу коренів, прибрати вербові гілки, і на їх місце поставити живці. При цьому воду змінювати не потрібно, при необхідності її просто доливають.
  • Другий. Тонкі гілочки верби нарізають на шматочки у 7-8 см завдовжки і, заливши окропом, настоюють у темному місці 8-12 год. Після використовують так само, як і перший розчин.

Дріжджі. У розчині звичайних дріжджів у воді виділяються речовини, що прискорюють процес коренеутворення – корінці в такому розчині з’являються на 12 днів раніше звичайного.

Дріжджовий стимулятор готують так: 100 г дріжджів розчиняють у 1 л води до отримання однорідної рідини. Живці поміщають в отриману суспензію на добу, потім їх обмивають і переносять в ємність зі звичайною чистою водою.

«Погляд часу» №2-7.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *