Субсидії: кому продовжать, кому відмовлять?

Субсидії: кому продовжать, кому відмовлять?

Закінчується опалювальний сезон. Людям, які отримують субсидію, допомога на відшкодування витрат на оплату комуналки була призначена до 30 квітня. Яким буде її розмір із 1 травня? Кому продовжать субсидію на новий період? Чи потрібно для цього знову звертатися до управління соціального захисту?

Зазначимо, що тим, хто вже отримує державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, повторно звертатися за її наданням нікуди не потрібно. Субсидія буде продовжена автоматично. Щоправда, не всім. Орендарям житла і тим, кому виділяється допомога на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, субсидія призначається лише на рік. Щоб її отримати знову, необхідно щорічно звертатися до управління соцзахисту за місцем реєстрації (проживання).

Деяким споживачам треба бути готовими до того, що у неопалювальний сезон розмір субсидії буде меншим, ніж восени і взимку. Адже субсидії надають при наявності різниці між розміром плати у межах норм споживання та обсягом обов’язкового платежу.

Наведемо приклад. Якщо в опалювальний сезон при вартості комуналки 2000 грн ваш обов’язковий платіж становив 900 грн, а 1100 грн за вас платила держава, то у неопалювальний сезон при вартості послуг рівної 1000 грн вам нададуть субсидію у розмірі 100 грн.

Варто пам’ятати і про умови, при яких у наданні субсидії можуть відмовити. Це можливо:

♦ при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг на суму, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн);

♦ при зміні складу осіб, зареєстрованих і які фактично проживають у житловому приміщенні;

♦ при зміні джерел доходу;

♦ при придбанні майна, товарів або оплати послуг на суму понад 50 тис. грн.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber