Субсидії влітку: боржникам дали ще один шанс

Субсидії влітку
Субсидії влітку: боржникам дали ще один шанс

«УЮТ» №23-2019

Виплата субсидій «живими грошима», на думку фахівців, себе виправдала не повною мірою, оскільки була непідготовленою. Тому влітку частка українців, які отримували пільги на оплату «комуналки» готівкою, втратять таку можливість у подальшому. Ключову роль у цьому зіграв політичний курс, адже значна частина коштів із держбюджету пішла на виборчий процес.

За словами експерта з питань житлово-комунального господарства Українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрія Нікончука, отримавши додаткові кошти до пенсій (субсидії готівкою виплачували разом із пенсіями), субсидіанти не розібралися, що це за виплати, і витратили їх не за призначенням.

«У підсумку замість того, щоб стимулювати економію споживання енергоресурсів, влада отримала близько 25 % боржників-субсидіантів, і тепер незрозуміло, як із них стягнути борги, – аналізує Нікончук. – Якби монетизацію вводили, як спершу планувалося, тобто без можливості видавати готівку на руки до кінця опалювального сезону – а це спокусливо великі суми, у 3-4 рази більші, ніж субсидії влітку, – то результат був би зовсім інший», – говорить фахівець.

Позитив, на його думку, у тому, що люди зрозуміли: з’явиться заборгованість – пільг більше не бачити. А також, що боржникам дали ще один шанс, пообіцявши призначити їм знижку від держави на оплату «комуналки», але вже в безготівковій формі.

Нагадаємо, раніше Кабмін повідомив, що субсидію влітку будуть розраховувати на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Також тим, у кого змінився склад сім’ї або орендарям квартир слід звернутися за пільгами з новою заявою та декларацією.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *