Субсидія для безробітних

Субсидія для безробітних
Субсидія для безробітних

Із початку травня цього року субсидій по оплаті послуг ЖКГ позбулося близько 1 млн домогосподарств. Більшість із тих, кому відмовили у нарахуванні виплат, – безробітні громадяни, які не перебувають на обліку у центрах зайнятості.

Через більш жорсткі правила субсидування «за бортом» наступного року ризикує залишитися кожен п’ятий субсидіант. Які ж категорії безробітних громадян дали можливість оформити державну допомогу.

На всіх не вистачає. У Кабміні визнають, що країна не у змозі допомогти всім в оплаті комунальних платежів. Запланованих на 2019 рік грошей на всіх не вистачить. Разом із тим, в Україні є категорія безробітних громадян, які все ж таки можуть домогтися нарахування субсидій.

Хто вже має право? Згідно з новими правилами, безробітні українці мають право на державну допомогу у таких випадках:

-якщо у людини є довідка від лікарсько-консультативної комісії, яка підтверджує її нездатність працювати внаслідок стану здоров’я;

-якщо громадянин платить за себе у бюджет єдиний соцвнесок;

-якщо вона перебуває на обліку у центрі зайнятості.

Підняли норму. Раніше громадянам, які не перебувають на обліку у центрі зайнятості, нараховували умовний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів – 2,9 тис. грн.

Але навесні 2018 року правила змінили: незареєстрованим безробітним нараховують уже три прожиткових мінімуми, а це – 5,3 тис. грн. Такий гіпотетичний дохід позбавляє українців права отримувати субсидію.

Є лазівки. Розраховувати на виплати від держави можуть ті незареєстровані безробітні українці, яким залишилося не більше трьох років до пенсії.

Причому громадянам передпенсійного віку навіть не обов’язково для цього звертатися до центру зайнятості.

Із чим це пов’язано? Таке рішення було прийняте у зв’язку з тим, що людям передпенсійного віку набагато складніше працевлаштуватися. Далеко не всі роботодавці готові прийняти «майже пенсіонера», а центри зайнятості не завжди можуть запропонувати такій людині відповідне місце роботи.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *