Субсидії та пільги: економили на комуналці? Заберіть залишок

У минулому опалювальному сезоні частина споживачів, які користувалися субсидією і пільгами в безготівковій формі й економно витрачали комунальні послуги, можуть отримати на руки залишок коштів.

Субсидії та пільги для населення

Тим, хто має відкриті рахунки в «Ощадбанку», вже у червні автоматично буде проведено перерахування зекономлених грошей. Ті, хто не має рахунків в «Ощадбанку», повинні відкрити рахунок. Після цього можна буде отримати готівку і використовувати їх на власні потреби. Зробити це треба до кінця 2021 року. А тепер про все докладніше.

Як дізнатися про суму залишку на рахунку одержувача субсидії (пільговика)?

Якщо одержувач субсидії або пільговик за місяць спожив комунальні послуги на суму, меншу розміру субсидії (пільги), то на рахунку формується залишок коштів. Він зберігається і переноситься на наступний місяць, і так до завершення опалювального сезону. По його завершенні фінальний залишок коштів спрямовується на картковий рахунок одержувача субсидії (пільговика) в «Ощадбанку». І вже у червні споживачі можуть отримати готівку на руки.

Інформацію про суму залишку субсидії або пільги можна дізнатися:

  • у контакт-центрі «Ощадбанку»: 0-800-210-800 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів);
  • в особистому кабінеті «Ощад 24/7» на сайті oschadbank.ua.

Ця інформація також буде вказана в СМС-повідомленні, яке прийде на телефон одержувачів субсидій або пільг у червні.

Важливо! Для отримання SMS необхідно мати підключену послугу «SMS-інформування».

На які карткові рахунки будуть зараховані зекономлені гроші?

Зарахування невикористаних коштів субсидії (пільги) здійснюється на такі тарифні пакети: «Мій рахунок»; «Зарплатний»; «Мій комфорт»; «MORE».

Важливо! Якщо в одержувача субсидії є кілька активних карткових рахунків в «Ощадбанку», то залишок зекономлених коштів буде переведений на той рахунок, у якого дата відкриття ближче на 1 червня 2021 року.

Що робити, якщо в одержувача субсидії (пільговика) немає рахунку в «Ощадбанку»?

Для зарахування невикористаних коштів субсидії (пільги) необхідно відкрити картковий рахунок в «Ощадбанку». Для цього треба звернутися до найближчого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним кодом.

Таким чином:

  • для одержувачів субсидії (пільговиків), які вже мають активний картковий рахунок, зарахування невикористаних коштів автоматично пройде протягом червня;
  • для одержувачів субсидії (пільговиків), які відкриють карткові рахунки за новими зверненнями, зарахування невикористаних коштів буде проведене протягом наступного операційного дня після відкриття рахунку.

Важливо! «Ощадбанк» пропонує різні тарифні пакети. За видачу готівки по деяким із них банк знімає комісію, тому такі рахунки зручно використовувати тільки для безготівкових розрахунків. Якщо ви плануєте і далі користуватися знову відкритим рахунком, уточніть цей момент в оператора.

Скільки часу є, щоб відкрити рахунок у банку?

Щоб отримати залишок коштів, одержувач субсидії (пільговик) повинен встигнути відкрити картковий рахунок в «Ощадбанку» до 19 грудня 2021 року.

Важливо! 20 грудня 2021 року залишки коштів невикористаної субсидії (пільги) повертаються на рахунок Міністерства соціальної політики України.

Чому в кабінеті одержувача субсидії (пільговика) показаний залишок коштів «0», хоча він повинен бути?

Залишок коштів нікуди не зник. Після 1 червня «Ощадбанк» врахував такі залишки в окремій автоматичній системі для подальшого їх перерахування на карткові рахунки одержувачів субсидії (пільговиків).

Якщо рахунок до цих пір не відкритий, чи буде залишок і далі використовуватися при розрахунку з комунальниками?

Ні, залишок коштів, який утворився на облікових записах одержувачів субсидії (пільговиків) станом на 1 червня 2021 року і підлягає монетизації, не використовується при подальших розрахунках із постачальниками комунальних послуг.

Якщо є борги…

«Ощадбанк» не може перерахувати залишок субсидії (пільги) на рахунок, якщо є заборгованість. Для отримання залишку зекономлених коштів необхідно погасити борг.

Зробити це можна до 19 грудня, після 20 грудня 2021 року залишок буде повернуто на рахунок Мінсоцполітики.

«Погляд часу» №27-1.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *