Субсидії та пільги: що змінилося?

Набула чинності постанова Кабміну про надання субсидій та пільг в умовах воєнного часу. Зокрема, змінено формулу розрахунку субсидії та суми пільг на оплату комунальних послуг, що призведе до зменшення виплат. Чого чекати споживачам?

Субсидії та пільги: що змінилося?
Розмір виплат зменшиться

Сім’ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022 років, допомогу на оплату комунальних послуг із травня 2022 року на неопалювапьний період буде призначено автоматично – без звернення громадян. Це позитивний момент, тому що ходити нікуди не треба. Водночас суми субсидій, як і пільг, суттєво зменшаться:

  • за квітень виплатять 43 % субсидії та 59 % пільги, нарахованих у січні 2022 року;
  • із травня і на весь неопалювальний сезон виплачуватимуть 16 % субсидії та 29 % пільги, нарахованих у січні 2022 року.

З одного боку, це пов’язано з меншою сумою комунального рахунку (без опалення), з другого – із наслідками воєнного стану.

Для тих, хто не отримував субсидію раніше, але тепер не може обійтися без неї, є хороша новина. Якщо з будь-якої причини люди не змогли звернутися за призначенням субсидії протягом двох місяців із початку неопапювального (опалювального) сезону, допомога може бути призначена з початку сезону, якщо звернення надійшло будь-якого місяця до закінчення сезону. Це стосується претендентів двох категорій:

  • людей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • власників житлових приміщень на територіях, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України № 204 від 6 березня 2022 року (тринадцять областей і місто Київ).
Поки що можна не звітувати

Новий документ передбачає ще деякі зміни.

  • На період дії воєнного стану та одного місяця після його завершення дозволяється не повідомляти в управління соцзахисту про особливі обставини (зміна складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, переліку житлово-комунальних послуг тощо).
  • Субсидію може бути призначено за наявності заборгованості зі сплати аліментів, що виникла в період дії воєнного стану в Україні, а також при купівлі валюти для оплати медичних та (або) освітніх послуг.

Крім того, спрощено порядок інформування заявників про призначення субсидії чи про відмову у наданні допомоги. Під час воєнного стану соцпрацівники можуть повідомляти заявника про ухвалене рішення у телефонному режимі.

Треба знати

Міністр соціальної політики Марина Лазебна нагадала, що субсидія на новий період не призначається, якщо є заборгованість за комунальні послуги на суму понад 680 грн (більш ніж за три місяці).

«Погляд часу» №24-09.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *