Субсидії з 1 травня 2023 року: як призначатимуть?

У квітні закінчився опалювальний період, і субсидії з 1 травня 2023 року споживачам призначатимуть на літній сезон. Кому треба звернутися до Пенсійного фонду? Які прибутки вплинуть на отримання державної допомоги? Хто може залишитися без субсидії?

Субсидії з 1 травня 2023 року
Автоматично субсидію призначать не всім

Більшість людей, які отримували субсидії в опалювальному періоді, автоматично отримають їх із травня. Якщо, звісно, не з’явилися нові обставини, які впливають на отримання допомоги від держави (змінився майновий стан або склад сім’ї). Про такі обставини необхідно повідомити до ПФУ. Якщо цього не зробити, можна залишитися без субсидії.

Також подати нові документи (заяву та декларацію) необхідно, якщо:

  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • члени домогосподарства орендують інше житло;
  • кількість зареєстрованих осіб, які фактично проживають у домогосподарстві, менша, ніж кількість зареєстрованих;

– домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на купівлю скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Під час подання заяви протягом двох місяців із початку неопалювального сезону субсидію призначать із початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

Перерахунок пенсії та субсидія: який зв’язок?

При призначенні субсидії на літній період враховується сукупний дохід сім’ї за ІІІ-ІV квартали попереднього календарного року. Але пенсіонерам, які не мають додаткового доходу, врахують лише розмір пенсії за березень цього року. У березні було проведено індексацію пенсії.

Крім цього, пенсіонерам 70 років і старшим збільшили доплати за вік. Усе це позначиться під час розрахунку субсидії на неопалювальний сезон або при визначенні права на отримання державної допомоги.

По-перше, суми у платіжці влітку зменшуються за рахунок відсутності опалення.

По-друге, зі збільшенням доходів субсидія автоматично зменшується.

Водночас, якщо піднімуть тарифи на комунальні послуги, то суму виплат перерахують пропорційно до підвищення.

Допомогу постраждалим від війни не враховують

При розрахунку державної допомоги на оплату комунальних послуг беруть до уваги різні види доходів. Це не лише зарплати і пенсії, а й, наприклад, допомога з безробіття, компенсація з догляду за особою з інвалідністю та інше. У зв’язку з цим треба знати, що грошова допомога від міжнародних організацій, яку виплачують постраждалим під час воєнного стану, не враховуватиметься при розрахунку субсидії.

Також до сукупного доходу сім’ї при розрахунку субсидії не включають:

  • допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • компенсацію витрат на тимчасове розміщення ВПО, які перемістилися після 24 лютого 2022 року.
Покваптеся сплатити комунальні борги

Одна з умов надання допомоги від держави – відсутність комунальних боргів. Так, згідно з законодавством, субсидія не призначається, якщо заявник має прострочену понад три місяці заборгованість, що перевищує 680 грн. Зважаючи на сказане, наявні борги слід погасити до травня.

Боржникам також можуть призначити субсидію, але лише за наявності договору з постачальником послуг про реструктуризацію заборгованості.

«Погляд часу» №18-4.05.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *