Суха шкіра на ліктях

Суха, потріскана шкіра на ліктях – ця проблема властива, здається, всім. Річ у тім, що шкірний покрив на ліктях дуже тоненький, там немає сальних залоз, і навіть незначні зовнішні впливи призводять до «спецефектів».

Суха шкіра на ліктях
Як прибрати шорсткість на ліктях і не соромитися коротких рукавів

Механічна причина. Якщо ви схильні постійно тиснути ліктями об стільницю, маєте звичку «чесати» ними різні поверхні чи носити одяг із надмірно вузькими рукавами (особливо з синтетики), будьте готові познайомитися з новим другом – гіперкератозом. Від нього недалеко до тріщин, які можуть кровити.

Гормональна причина. Ендокринні порушення часто проявляються на шкірі, а найбільш тонкі її ділянки кричать про проблему. Найчастіші причини сухої шкіри на ліктях – порушення вуглеводного обміну (особливо яскраво проявляється в інсулінозалежних діабетиків) і нестача естрогену (типова картина в період менопаузи).

Термічна причина. Любителі гарячих ванн, особливо з сіллю – ваш вихід! Перегріта шкіра ліктів миттєво реагує сухістю, тому що випаровуються ті півтори жиринки, які змащували бідні лікті. Гаряча вода добиває систему до тріщин і луски.

Крім того, лікті дуже чутливі до перепаду температур в опалювальний сезон.

Медична причина. Деякі шкірні захворювання – дерматити, екземи, псоріаз – викликають сухість шкіри скрізь, і лікті не виняток. Якщо до того ж у вас сверблять пальці, повіки та інші частини тіла, терміново до дерматолога.

Поживна причина. Прихильники жорстких дієт (особливо монодієт) часто скаржаться на суху шкіру на ліктях. А причина проста: не вистачає вітамінів і жирних кислот. Краще переглянути дієту і худнути повільніше, ніж влаштовувати шкірі треш!

Для вирішення проблеми рекомендуємо відвідати дерматолога й ендокринолога, щоб виключити внутрішні захворювання. Далі варто перевірити раціон на повноцінність і налагодити питний режим.

Якщо немає глибоких пошкоджень і кровотеч, дбайливо помасажуйте лікті гелем для душу з функцією скрабу. Для відновлення пошкоджень використовуйте засоби для сухої і чутливої шкіри. Чим більш делікатний засіб ви виберете, тим м’якше буде ефект і тим менше шансів отримати подразнення. Таку косметику ви швидше знайдете в аптеці.

Вашим ліктям допоможуть і засоби з сечовиною (вони маркуються як «крем для ліктів і колін»). Цей компонент має легкий відлущуючий і потужний зволожуючий ефект. За 2 тижні щоденного застосування ви побачите результат.

«Уют» №13-30.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *