Супрун назвала умови, за яких швидка приїде на виклик у рамках медреформи

за яких швидка приїде на виклик у рамках медреформи
Супрун назвала умови, за яких швидка приїде на виклик у рамках медреформи

«Погляд часу» №12-2019

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, за яких умов швидка таки повинна приїхати на виклик до пацієнта у рамках нових правил реформи медицини. Вона пояснила, що є конкретні причини для виклику екстреної допомоги.

Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я: «Є дуже чіткі причини, чому викликати швидку і коли швидка має виїжджати. Це коли є температура більше 40 градусів, або коли є біль у серці, або проблема дихання і так далі. Це, що було колись, що швидка надавала послуги первинної ланки, вже не буде продовжуватися. Швидка допомога має надавати екстрену медичну допомогу. Дуже правильно інколи диспетчері передають це на сімейних лікарів або на службу невідкладних станів. Але насправді треба перше подзвонити до свого сімейного лікаря. На 103 дзвонити, коли це екстрений випадок і ви насправді не знаєте, чи можна почекати».

В інших випадках варто звертатися до сімейного лікаря, який може дати пораду телефоном або приїхати до пацієнта. Йдеться, наприклад, про застуду та підвищення температури (до 39 градусів).

На початку 2018 року в Україні стартувала медична реформа. Оскільки вона передбачає структурні зміни у сотнях медичних закладів, Міністерство охорони здоров’я розробило етапи переходу. Однією з найцікавіших серед запланованих змін видається розділення швидкої медичної допомоги на екстрену і невідкладну, а також фактично безкоштовне проведення пологів. Раніше в МОЗ розповіли, скільки коштів уряд виділить на екстрену медицину. За словами в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, ця сума складе близько 1 млрд гривень. Також вона спростувала чутки про те, що медреформа скасовує виклик лікаря додому. Просто процедура прийняття рішення про такі виїзди зміниться.

Також у жовтні 2018 року повідомлялося, що пріоритетом МОЗ у 2019 році буде старт реформи екстреної медичної допомоги. Цього року міністерство починає перший етап реформи, яка стартує у Донецькій, Одеській, Тернопільській, Полтавській, Вінницькій областях та в Києві. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що на безкоштовні медобстеження у 2019 році у державному бюджеті передбачено 2 млрд гривень.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *