Супрун розповіла, як захистити спини дітей від важких шкільних рюкзаків

як захистити спини школярів від важких рюкзаків
Супрун розповіла, як захистити спини дітей від важких шкільних рюкзаків

Із початку нового навчального року у Міністерстві охорони здоров’я дали кілька порад, як захистити спини школярів від важких рюкзаків. Рекомендації, розроблені разом із лікарем-нейрохірургом Вадимом Ільяшенком. Вони допоможуть вчасно звернути увагу на проблему і захистити спини дітей. Адже під час навчального процесу навантаження повинне бути на мозок, а не на спину.

Організуйте розміщення предметів у рюкзаку таким чином, щоб найбільш важкі були внизу, ближче до центру і до спини. Так, наприклад, у відділенні, яке прилягає до спини дитини, повинні розміщуватися книги. Це мінімізує ризики травми спини.

Заохочуйте дитину розповідати про будь-який дискомфорт, біль, оніміння чи інші відчуття у спині, шиї, руках або ногах, що виникають при носінні рюкзака. Не чекайте, коли дитина сама повідомить, – дуже часто діти сприймають дискомфорт як належне.

Слідкуйте, щоб дитина завжди використовувала дві лямки рюкзака: рівномірний розподіл ваги вбереже від викривлення хребта. Для профілактики проблем зі спиною щільно затягуйте лямки, щоб рюкзак прилягав до спини по всій довжині.

Слідкуйте за тим, як ваша дитина одягає і знімає рюкзак. Важливо, щоб школяр робив це без зусиль. При необхідності відрегулюйте довжину лямок.

Слідкуйте, щоб дитина не нахилялася вперед для компенсації ваги рюкзака. Якщо вам здається, що рюкзак важкуватий для дитини, приберіть кілька підручників із рюкзака і нехай дитина несе їх у руках (це полегшить навантаження на спину). Якщо вага рюкзака є надмірною і проблема залишається, придбайте другий комплект книг: один – для дому, другий – для школи.

Не ігноруйте будь-які больові відчуття у спині дітей і підлітків.

Заохочуйте дитину не носити рюкзак без необхідності і знімати його при кожній нагоді.

Заохочуйте школяра носити у рюкзаку тільки необхідні речі.

Якщо дитині потрібно щось підняти з підлоги, не знімаючи рюкзак, безпечна поза – це присідання, а не нахиляючись.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *