Супрун розвіяла популярний міф про кондиціонери.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун з’ясувала, чи можна захворіти, якщо неправильно користуватися кондиціонером.
Позитивні ефекти від використання кондиціонера очевидні – починаючи від особистого комфорту і закінчуючи зниженням ризиків отримання теплового удару. Що стосується негативних симптомів, то найбільш поширені це виникнення кашлю, подразнень слизової оболонки, труднощі з диханням, головний біль і втома.
Дуже важливо користуватися кондиціонером правильно, стверджує в. о. міністра охорони здоров’я.

Зверніть увагу на ці поради:

 • Кондиціонер потребує регулярного догляду
  Брудні фільтри у кондиціонерах можуть забруднювати повітря бактеріями, як наслідок – сприяють розвитку респіраторних інфекцій. Тому стежте за чистотою фільтрів. На початку нового сезону варто їх почистити чи замінити на нові.
 • Уникайте різкого перепаду температур
  Головне правило використання кондиціонера – не перестаратися. Коли ви заходите до кімнати, у вас не повинно бути відчуття, що ви потрапили на Північний полюс взимку. Тому коли ви прийшли з вулиці та хочете охолодитися, не ставте відразу дуже низьку температуру. Знижуйте її поступово, щоб не було різкого контрасту між приміщенням і вулицею. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які є в організмі.
  Навіть нетривалий час під приладом може коштувати людині здоров’я: через нього розвивається простуда, ангіна, завдяки йому можна заробити запалення хребта, вуха, м’язів. Якщо вам доводиться сидіти під кондиціонером, надягайте більш теплий одяг, не соромтеся навіть зав’язувати шарф або накидати шаль.
  І якщо ви не любите спеку і вважаєте за краще прохолоду, не опускайте температуру у кімнаті нижче 22-24 °С. Це найбільш комфортний режим для людини, зберегти здоров’я у таких умовах для неї буде легше. Температуру нижче цього рекомендованого мінімуму можна виставляти тільки на час сну.
  Найкраще скористатися для цього функцією Sleep, при включенні якої кондиціонер починає працювати у більш тихому режимі, охолоджує кімнату, а потім вимикається, щоб до ранку приміщення трохи нагрілося, а ви прокинулися у теплі.
 • Слідкуйте за вологістю повітря у приміщенні
  Кондиціонери осушують повітря у приміщенні, це пов’язано з основними принципами роботи цього приладу. Охолоджене повітря стає сухим, що може бути шкідливо для слизових оболонок і дихальних шляхів. Тому вимикайте його час від часу і регулярно робіть вологе прибирання.
  Не забувайте, що свіже повітря необхідне, тому провітрюйте приміщення, коли виключаєте кондиціонер. У період спеки пийте достатньо води, носіть легкий одяг і не залишайтеся довго на сонці.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber