Сварки гублять чоловіків

Сварки гублять чоловіків
Сварки гублять чоловіків

Учені з американських університетів штатів Невада і Мічиган після тривалого дослідження прийшли до висновку, що затяжні конфлікти вкрай негативно позначаються на стані здоров’я подружжя.

Протягом 16 років відстежувалися відносини в 373 парах. Головним завданням дослідження було виявити наслідки після розбіжностей і конфліктів у сім’ї.

Усіх учасників дослідження просили оцінити якість їхнього сну, рівень нервозності, частоту головних болів, вплив на працездатність.

Було відзначено, що тривалі конфлікти негативно позначаються на здоров’я кожного з подружжя. Але чоловіки відчували себе набагато гірше, ніж їхні дружини. Також учені відзначили, що конфлікти в родині настільки ж негативно впливають на здоров’я, як куріння чи вживання алкоголю.

Варто зазначити, що особливої шкоди завдають суперечки по одній і тій же темі, коли проблема не вирішується. Такі конфлікти змушують організм у більшому обсязі виробляти гормон стресу, погіршувати якість сну, впливати на психічне здоров’я. Крім того, кілька років тому було встановлено, що конфлікти в родині впливають і на стан імунітету.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *