Святкові клопоти та їх вирішення

Щоб наслідки зимових свят не погіршували настрій, терміново вживайте заходів з їх усунення.

Як почистити пригоріле деко

Як почистити пригоріле деко

Якщо терти його металевою мочалкою, можете зіпсувати поверхню, і тоді все прилипатиме ще більше. Деко, до якого пригоріли шматочки м’яса, щедро посипте харчовою содою та залийте окропом, залиште до охолодження. Сода розм’якшить жир, потім просто пройдіться жорстким боком губки для миття посуду з мийним засобом. Це й застарілого жиру допоможе позбутися, і кухонне приладдя не зіпсує. Якщо деко надто «бите життям», і з першого замочування жир не відмився, повторіть.

Віск усюди

Максимально зішкребіть віск або парафін із поверхні. Залишки з килима, скатертини, пледа чи іншого текстилю приберіть гарячою праскою, накривши ділянку кількома шарами паперових серветок, і пройдіться нею по плямі, змінюючи серветку. Після цієї процедури іноді залишається жирна пляма, яка видаляється після прання, а з меблів або килима змиється густою мильною піною.

Нехай «дрібнички» прилипнуть

Щоб прибрати дрібні осколки від розбитих іграшок, келихів (зібравши спочатку великі шматки) або блискітки, змочіть водою зім’яту газету, відіжміть, щоб була вологою, і протріть підлогу, де лежать уламки. До вологого паперу добре прилипають найдрібніші.

Плями вина на килимі

Сіль і сода добре поглинають рідину, не даючи їй проникнути вглиб килима й засохнути. Зберіть надлишки рідини з килима і посипте на пляму сіль або соду, а через 10-15 хв. зберіть пилососом.

Спробуйте зробити густу кашку з прального порошку, додавши до нього трохи води. Нанесіть суміш на пляму, а через 20 хв. трохи потріть і змийте.

 « Погляд часу» №52-23.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *