Святковий бюджет

Святковий бюджет
Святковий бюджет

Кожен по-своєму сприймає процес вручення подарунків. Для когось це данина традиції, для інших – потреба душі чи прояв ввічливості. Однак у будь-якому разі зазвичай про подарунки для родичів та друзів ми починаємо клопотатися незадовго до початку зимових свят, завдаючи відчутного удару по власному бюджету.

Не треба забувати і про інші витрати, зокрема на продукти для святкового столу чи заплановану подорож, скажімо, до онуків чи родичів. Як наслідок, щороку витрачаємо чимало грошей, аби зустріти Новий рік та Різдво.

Однак насправді розв’язати проблему не так уже й складно. Головне – пам’ятати приказку, що сани готують улітку. Так само й підготовку до новорічних свят починайте заздалегідь. Адже в останні передноворічні дні за необхідний товар доведеться значно передплатити.

Не менш важливо скласти список подарунків, обов’язково вказавши їхню приблизну вартість. Так легше контролювати витрати. Будьте обачні передноворічної пори щодо акційних пропозицій та грудневих знижок.

Є багато технологій маніпуляції підсвідомістю, за допомогою яких покупця змушують, окрім потрібного товару, придбати на додачу цілу купу всілякого мотлоху. Тож уважність і дотримання двох основних правил під час новорічного шопінгу – запорука уникнення зайвих витрат.

По-перше, йдіть по магазинах лише добре попоївши. Відомо ж бо, що на голодний шлунок усе видається однаково хорошим та потрібним – незалежно від того, чи йдеться про продукти харчування, одяг, побутову техніку, іграшки… По-друге, не беріть із собою кредитні картки, бо конкретна сума готівки у гаманці обмежує кількість покупок, а «кредитка», навпаки, дає хибне уявлення про бездонність коштів на рахунку. Без чіткого уявлення про витрати новорічний шопінг може легко вийти з-під контролю.

Звісно, ці правила комусь можуть видатися наївними, однак їх дієвість не викликає сумнівів. Зрештою, найчастіше саме елементарні, всім добре відомі (а отже, нібито не варті уваги) способи впливу на покупців приносять власникам магазинів великі гроші.

Що ж до подарунків – то не намагайтеся стрибнути вище голови, витрачаючи на них більше, ніж можете собі дозволити. Краще хай вони будуть недорогими, однак від щирого серця.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *