«Симптом виникає в першу добу»: медики про ознаки штаму «Омікрон»

Штам «Омікрон», який у шаленому темпі витісняє штам «Дельта», за словами медиків, надзвичайно заразний, але його можна упізнати за рядом ознак ще до будь-яких тестів і аналізів уже у перші дні після зараження. Лікарі рекомендують звернути на них увагу, аби вчасно розпізнати небезпеку. Швидке реагування здатне запобігти найгірших наслідків.

Перші ознаки штаму «Омікрон»

«Кашель, закладеність носа, нежить, сильний головний біль і втома – мабуть, найбільш характерні симптоми варіанта «Омікрон». Розпізнати «Омікрон» можна ще до того, як це підтвердить ПЛР-тест. Ознаки хвороби можуть з’являтися вже через день-два з моменту інфікування. Одними з перших ознак є біль в горлі та часте чхання, що і стало головною причиною швидкого поширення вірусу.

Якщо ви запідозрили у себе коронавірус, або контактували із хворою людиною, у якої підтверджено Covid-19, негайно самоізолюйтеся та зверніться до сімейного лікаря для запису на ПЛР-тестування, – зазначила фахівець з інфекційних захворювань, член консультативного комітету з практики імунізації та вакцинолог доктор Кетрін Полінг.

Новий варіант вірусу надзвичайно заразний: штам «Омікрон» має менший інкубаційний період, оскільки його мета – заразити якомога швидше і більше людей».

«Уют» №6-3.02.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *