Симптоми які вказують на наявність в організмі тромбів

Тромби є згустками крові, що згорнулася. Якщо кров перебуває у нормі, то її здатність згортуватися є захистом при травмах: кров згортається, тромб зупиняє кровотечу з пошкодженого капіляра або вени. А потім, виконавши завдання, протягом кількох годин чи днів розпадається та зникає. Але іноді все йде не за планом.

Симптоми які вказують на наявність в організмі тромбів

У чому небезпека тромбів? Тромби можуть з’являтися усередині вен. Такий стан називається тромбозом. Частіше він вражає ноги, особливо, якщо ви ведете сидячий спосіб життя. Якщо такий згусток крові відірветься, він потрапить у загальний кровообіг і може закупорити судини в серці, мозку чи легенях. Це смертельно небезпечна ситуація. Тому дуже важливо знати симптоми, якими виявляють себе тромби.

Набряклість у нозі чи руці. Набряк може виникнути в тому місці, де безпосередньо закупорилася судина, так і поширитися на всю кінцівку.

Судоми ніг можуть бути ознакою порушення кровообігу. Викликати його можуть тромби.

Раптові болі в нозі. Це один з основних симптомів тромбозу глибоких вен. Часто біль у ділянці литкового м’яза, різкий або пульсуючий, – ознака гострого порушення кровообігу.

Зміни кольору шкіри. Тромб ускладнює нормальну циркуляцію крові. У результаті частина кровоносних судин виявляється переповненою кров’ю, а частина, навпаки, страждає від її нестачі. На окремих ділянках ураженої кінцівки шкіра червоніє або стає синюшною, на інших, навпаки, блідне.

Немотивовані напади нудоти чи блювоти. Якщо вас нудить регулярно, це може бути симптомом тромбозу мезентеріальних судин, що забезпечують кров’ю різні відділи кишківника.

Біль у животі. Вона також може бути ознакою закупорки мезентеріальних судин. Особливо, якщо живіт ниє майже постійно, а біль посилюється після їжі. Також серед непрямих ознак тромбозу можна назвати діарею та здуття живота.

Якщо у вас є хоч один симптом, обов’язково зверніться до сімейного лікаря, який проведе огляд і при необхідності направить до флеболога чи судинного хірурга. Лікування залежатиме від того, де саме знаходиться тромб і наскільки високий ризик, що він може відірватись. Один із варіантів – вам запропонують носити компресійні панчохи, щоб знизити набряк і біль та не дозволити згустку збільшитись у розмірах.

Можуть призначити ліки: тромбоемболітики (вони розчиняють кров’яні згустки) та антикоагулянти (зменшують згортання крові та не дають утворюватися новим тромбам). Крайній захід – хірургічна операція.

«Уют» №27-30.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *