Симптоми показують: настав час обстежити щитовидну залозу

Не всі симптоми захворювання щитовидної залози є виразними. Якщо функція порушена незначною мірою, то патологічні зміни часто стають випадковою знахідкою при ультразвуковому дослідженні. Це можуть бути вузли щитовидної залози, зоб невеликих розмірів тощо.

Симптоми захворювання щитовидної залози

Захворювання щитовидної залози можуть призводити до зниження вироблення тиреоїдних гормонів, так і, навпаки, до підвищення, і симптоми цих двох станів діаметрально протилежні.

При гіпотиреозі (недостатності функції щитовидної залози) у пацієнтів можуть виникати такі симптоми: постійна мерзлякуватість, холодні руки та ноги; відчуття втоми, пригніченість, відсутність енергії; огрубіння, осиплість голосу; набряклість у сфері обличчя, рук, інших частин тіла; біль у серці, біль у м’язах; зниження працездатності, денна сонливість; збільшення ваги на фоні звичного фізичного навантаження та раціону харчування; закрепи; сухість, жовтушність шкіри; випадіння волосся.

У разі гіпертиреозу відзначають: відчуття прискореного серцебиття, перебоїв у ритмі серцевих скорочень; підвищена пітливість, відчуття жару; тремтіння пальців рук, повік; дратівливість, різкі перепади настрою, швидка стомлюваність; схуднення на фоні підвищеного апетиту; проноси або часті випорожнення.

Із профілактичною метою при відсутності скарг один раз на рік варто обстежитися: лікар оцінить функціональний стан щитовидної залози за рівнем ТТГ або за допомогою УЗД.

Але якщо у родичів є захворювання, то починати спостереження варто вже у дитячому віці – необхідний обсяг та частоту проведення обстеження визначить лікар-ендокринолог.

«Уют» №24-09.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *