Симптоми захворювання щитовидної залози

Щитовидна залоза

Щитовидна залоза – важливий орган, що відповідає за вироблення гормонів, які регулюють обмін речовин, температуру і пульс. Гормони щитовидної залози впливають на роботу всіх органів: печінки, кишківника, нирок, репродуктивної системи, серця і навіть мозку. Тому так важливо своєчасно виявити проблему і почати лікування в ендокринолога.

Експерти назвали основні ознаки, при яких варто терміново звернутися до фахівця.

Нестача енергії. Перша ознака, на яку варто звернути увагу, це відчуття постійної втоми, сонливості. Вам здається, що сили вас залишають, відчуваєте порушення уваги.

Погіршення когнітивних здібностей. Людина стає розсіяною, якість її розумової роботи падає, погано засвоюється інформація, стає важче міркувати.

Різка зміна ваги. Надбавка у вазі відбувається навіть при ретельному дотриманні дієти і фізичних вправах, що може вказувати на низький рівень гормонів щитовидної залози. З іншого боку, якщо вона виробляє більше гормонів, ніж організм потребує, може бути раптове зниження ваги.

Зміни у серцебитті. При порушеннях у щитовидці люди можуть помітити, що частота серцевих скорочень зменшується або, навпаки, серце починає скорочуватися набагато інтенсивніше.

Погіршення стану шкіри і нігтів, випадіння волосся. Сильно виражена сухість шкіри і її свербіж нерідко виявляються ознакою дисфункції щитовидної залози. У свою чергу нігті можуть ставати ламкими, також на них виникають об’ємні поздовжні смуги.

Низький рівень гормонів у результаті порушення щитовидної залози впливає на цикл росту волосся і викликає його втрату, також волосся стає сухим і ламким. Але головний специфічний синдром при гіпотиреозові – це втрата волосся біля зовнішнього краю брів.

М’язові і суглобові болі. Незрозумілі болі у тілі можуть бути пов’язані з гіпотиреозом.

Озноб і жар. Підвищена мерзлякуватість або ж гіперчутливість до тепла аж до відрази також можуть вказувати на захворювання щитовидної залози.

«Погляд часу» №43-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *