Таблетки, а не уколи

Таблетки а не уколи
Таблетки, а не уколи

«Погляд часу» №23-2019

У МОЗ пропонують обмежити застосування ін’єкцій в медицині.

Міністерство охорони здоров’я пропонує замінювати ін’єкції таблетками у всіх випадках, коли вони мають рівнозначну дію. Проект відповідного наказу для громадського обговорення опублікували на офіційному сайті МОЗ.

Таке рішення відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я. За даними ВООЗ, у всьому світі більше половини усіх лікарських засобів прописуються, відпускаються чи продаються неналежним чином.

Одним із таких прикладів є надмірне використання ін’єкцій, коли більш доречно приймати ліки перорально.

Існує міф, ніби уколи більш дієві, аніж пігулки, і він поширений не лише в Україні. Насправді у більшості випадків немає значення, в якій формі діюча речовина потрапить в організм. Лише в деяких рекомендовано саме ін’єкційну форму (невідкладні стани, знепритомнення пацієнта, введення інсуліну, тощо).

Чому, якщо можливо, краще застосовувати не ін’єкції:

Для пацієнтів

Найважливішим застосуванням цього підходу буде для дітей, адже введення препаратів шприцом із голкою має больовий і психологічний аспект. Часто діти після курсу ін’єкційного лікування починають панічно боятися лікарів і лікарень. Діти й дорослі не мусять терпіти біль, якщо можна обійтися без цього.

Традиційно ін’єкційні форми призначають для пацієнтів стаціонару, тож нерідко людина змушена знаходитися у лікарні, навіть коли немає потреби у цілодобовому нагляді лікарів. Більшість захворювань, при яких призначають уколи, можна лікувати вдома пігулками, перебуваючи у комфортних для себе умовах.

Якщо лікар призначає вам ін’єкційні форми медичних препаратів, поцікавтеся, чи не можна замінити їх тим самим засобом, але у формі пігулки.

Для медзакладу

Використані засоби для ін’єкцій – небезпечне гостре сміття, що підлягає складній та коштовній утилізації.

Також необґрунтоване використання ін’єкційного введення препаратів призводить до значних витрат у зв’язку із придбанням витратних матеріалів (шприців, голок, вати, спирту, навантаження на персонал). Робочий час медичного персоналу при переважному застосуванні ін’єкцій теж значно збільшується.

Для бюджету

Ціна пігулки й ін’єкції відрізняється через вартість флакону чи ампули. Також для введення препарату в ін’єкційній формі додатково потрібні рукавички для медперсоналу, засіб для дезінфекції, вата чи марля, іноді пластир.

Пігулки, як рівнозначний по дії засіб, є фінансово вигіднішим.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *