Так, устав і вийшов із класу!

устав і вийшов із класу
Так, устав і вийшов із класу!

Напевно, памятаєте випадки з дитинства, коли хтось не зміг виконати завдання, і вчитель авансом визначав його у двірники. Або однокласник балувався на уроці й отримував запотиличник від фізрука. Або вчитель, зриваючись на крик, пояснював щось трієчникові: «Скільки? Скільки разів тобі повторювати?!» І тоді здавалося, що це нормально адже це вчитель, йому можна.

Дитина, прийшовши перший раз у школу, типово сприймає вчителя як фігуру з абсолютним авторитетом, всемогутньою. І в разі, коли вчитель переходить межі етики або навіть закону, діти думають, що вони самі заслужили такого відношення, що вони самі винні. Саме тому батьки дізнаються про такі ситуації або випадково, або коли все зайшло занадто далеко.

Важливо, щоб дитина хоч би в загальних рисах розуміла, що вчителі теж люди, а всі люди іноді, з різних причин, можуть поводитися неправильно. І про це обов’язково треба дізнатися батькам, щоб дорослі могли обговорити, чому виникла така ситуація, і домовитися про те, як зробити роботу в класі комфортніше для всіх.

Навряд чи варто радити дітям сперечатися з учителем – важливо, щоб вони були в змозі відрізнити таку поведінку від нормальної і розповіли про це вдома.

Отже, ось 11 ситуацій, коли про поведінку вчителя обов’язково повинні дізнатися батьки:

2. Кривдить дітей, називає їх поганими словами, кричить

«Василю, у тебе розуму бракує вирішити завдання, яке в дитячому садку вирішують?», «Хто з тебе виросте!», «Ви найгірший клас за всю мою роботу в школі», і таке інше.

2. Ляскає, шльопає або штовхає учнів

Немає нічого поганого в акуратному дотику до спини, щоб поправити осанку, а ось ляпас від фізрука, грубе підштовхування до дошки – уже не за правилами.

3. Примушує робити щось як покарання

Учитель не має права карати дітей, ніяк і ні за яких обставин. Ні ставити в куток, ні виганяти з класу, ні примушувати стояти весь урок за погану поведінку.

4. Не відпускає в туалет

Неважливо, треба людині в туалет, умитися чи попити води. Терпіти до перерви – це шкідливо й принизливо. Та й взагалі, «відпрошуватися» в туалет – досить дивний національний ритуал. Особливо коли ведеш бізнес-тренінг для дорослих, і хтось з учасників піднімає руку зі словами: «Можна вийти?»

5. Не присікає конфлікти і цькування

Мова й про фізичну агресію, коли один учень лупцює іншого підручником по голові, і про буллінг, коли когось із дітей цілеспрямовано кривдять, а вчитель нічого із цього приводу не робить.

6. Відбирає особисті речі

«Дай сюди телефон/іграшку/навушники, отримаєш після уроку/віддам мамі». Люди не можуть брати чужі речі проти волі власника, і вчитель – не виключення.

7. Вирішує проблему нестачі матеріалів за рахунок дітей

«У вас же два підручники на парті? Дайте один цим бовдурам». Запитати, чи хоче хтось поділитися, можна, а ось ставити перед фактом – ні.

8. Обговорює й оцінює зовнішній вигляд

«Вирядилася, як не знаю хто”. Або: «Відростив волосся, підстригтися пора!» Зрозуміло, що в учителя є своє уявлення про красу, але ділитися ними з дітьми в такій формі точно не слідує.

9. Торкається рівня достатку сімї

«Машо, я, звичайно, розумію, що твій папа заробляє багато, але давай ти не ламатимеш стілець». «Петю, усі вже здали гроші на екскурсію. Ну, 250 гривень – не така вже божевільна сума!»

10. Встановлює різні правила для хлопчиків і дівчаток

«Ти ж дівчинка, повинна писати акуратно». «Ти ж хлопчик, чого плачеш?» Вимоги до акуратності написання або міри емоційності від статі залежати не повинні. Хіба що нормативи по фізкультурі можуть відрізнятися.

11. Залучає до виконання господарських робіт

Дитина не зобов’язана мити дошку, переносити речі, брати участь у генеральному прибиранні й виконувати іншу роботу, якщо їй не хочеться цього робити.

Деякі пункти з цього списку можуть викликати питання. Наприклад, чом би не залучати дітей до того, щоб підтримувати порядок у класі? Або чом би не забирати мобільні телефони в дітей, які користуються ними на уроці?

Все просто: це можливо, тільки якщо вчитель погоджує такі правила з батьками.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *