Такий простий лавровий лист

Лавровий лист

У домашніх умовах лавровий лист може позбавити від багатьох проблем, тому що після висушування він зберігає всі свої властивості.

Якщо турбує неприємний запах із рота чи є запальний процес (стоматит, гінгівіт – запалення ясен), то можна просто кілька разів на день пожувати лавровий листок, після чого протягом години не треба нічого їсти й пити. Збудливим дітям, які погано засинають, кілька лаврових листочків можна зашити у подушку – це заспокоює не гірше кореня валеріани. Лаврове листя можна використовувати для дезінфекції приміщення, у якому перебуває хворий. Для цього треба заварити кілька листочків окропом, настояти 15 хв. і вилити у блюдце чи тарілку, після чого все приміщення наповниться ароматом лаврового листа й очиститься від хвороботворних бактерій.

Настій із лаврового листя для приймання усередину: 10 середніх лаврових листочків залити 3 скл. окропу, настоювати протягом трьох годин і приймати по 0,5 скл. тричі на день як цукрознижувальний засіб при цукровому діабетові, як протизапальний засіб при ревматоїдному артриті і як антибактеріальний та імуностимулюючий засіб при туберкульозу.

Лаврова олія: 1,5 ст. л. подрібненого лаврового листя залити 1 скл. очищеної олії, настоювати у темному прохолодному (але не у холодильнику) місці протягом тижня, процідити й використовувати зовнішньо для лікування запальних шкірних захворювань (у тому числі з нагноєнням), попрілостей і пролежнів.

Настій лаврового листя для зовнішнього застосування: 30 лаврових листочків заварити 1 скл. окропу, настоювати протягом трьох годин, після чого вилити у таз із теплою водою і зробити ванночку для ніг (протягом 10 хв.) при підвищеній пітливості ніг і неприємному запаху.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber