Таємниці океану

Крижані черв'яки

Світ повний дивних і дивовижних форм життя, а самі незвичайні живуть, безсумнівно, в океані. Деякий час назад наші вчені виявили мікробів, що харчуються сирою нафтою, яка просочується з океанського дна, а тепер вони знайшли ще більш дивних маленьких крижаних черв’яків.

Так звані крижані черв’яки були знайдені на глибині близько 500 метрів. У самій глибині немає нічого дивного: є види, які живуть ще глибше під водою, але місце проживання черв’яків одночасно є для них джерелом їжі, і ось це вже незвично.

Крижані черв’яки живуть на структурі під назвою гідрат, що представляє собою заморожений блок метану. Метанові бульбашки утворюються на дні океану, і при такому тиску і температурі газ замерзає. В замерзлому газі живуть бактерії харчується вуглеводнями – саме ці бактерії залучають крижаних черв’яків, так як черв’яки їх їдять.

Маленькі рожеві черви проводять свою двотижневу життя, викопуючи невелике заглиблення в метановому льоду, щоб дістатися до бактерій. Після цього черв’яки розмножуються і вмирають, потомство виростає і цикл починається знову.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *