Телеведуча Алла Мазур закликає не опускати рук

Постать Алли Мазур у багатьох українців асоціюється з новинами. Це й не дивно, адже майже 24 роки вона з телеекрана розповідає про події у країні. Тож коли минулого року широкому загалу стало відомо про невтішний діагноз відомої журналістки, то чи не кожен сприйняв цю новину болісно.

Телеведуча Алла Мазур

Про те, що боротиметься за життя, Алла повідомила у соцмережі в Інтернеті минулого року 12 листопада. Розповівши про діагностоване онкозахворювання, закликала українців частіше перевіряти власне здоров’я, щоб у разі чого боротися з хворобою на ранній стадії. Повертаючись до подій річної давнини, телеведуча зізнається, що цей її заклик не був даремним.

«Це стало поштовхом для багатьох людей перевіритися, – каже вона. – Чимало моїх знайомих сказали, що після цього мого повідомлення пішли і перевірили стан свого здоров’я».

Про те, публікувати чи ні таку інформацію в Інтернеті, Алла Мазур радилася з друзями, колегами та рідними. Усі разом дійшли висновку, що позитивні відгуки людей і їхня підтримка додаватимуть і Аллі сил, а головне – це матиме соціальний наслідок. Так і сталося.

«Ми повинні змінити ставлення до онкохвороби у соціумі, навчитися говорити про це відкрито і спокійно. Головне – з рівня трагедії перейти на рівень проблеми, яку можна вирішити. Рак, звісно, не нежить, але давно і не вирок», – написала телеведуча.

Її приклад надихав хворих не здаватися й не пасувати перед складною недугою.

Символічно, пригадує Алла Мазур, що вона розпочала лікування у Всесвітній день боротьби із раком грудей, а це 15 жовтня. Навіть цей факт додав їй сміливості і впевненості, що все буде гаразд. Загалом протягом хвороби, зізнається жінка, намагалася шукати якісь позитивні знаки, що символізували б її успішну боротьбу з раком.

Телеведуча розповідає, що передувало тому, як вона дізналася про хворобу, котра у її випадку була безсимптомною.

Влітку, збираючись на відпочинок під час відпустки, жінка помітила ущільнення на грудях. Ця маленька горошинка не боліла, не турбувала, але все ж Алла звернулася до лікаря. Після мамографії та ультразвукового обстеження нічого підозрілого не виявилося. Лікар дозволив їхати на відпочинок, але уникати сонячних променів і згодом ще проконсультуватися. Проте утворення збільшилося раніше запланованого візиту до медзакладу. І Алла знову звернулася за медичною допомогою. Цього разу вже була підозра на онкологію, яка підтвердилася після біопсії. Так розпочалася боротьба за життя з хворобою. На думку самої телеведучої, зростання пухлини спровокували стресові ситуації, тож вона закликає захищатися від надмірних хвилювань.

Жити звичайним життям, не зациклюючись на хворобі

Таку пораду Алла Мазур дає тим, хто бореться з раком. Вона свій перемогла, їй вдалося, а все завдяки вчасно виявленій хворобі та, звісно, позитивному налаштуванню самої пацієнтки. Вона каже, що намагалася не концентруватися на хворобі, щосили старалася вірити у краще. Просто до її щоденних численних обов’язків додалися ще й аналізи, консультації, огляди… Це важко морально, але зациклюватися на хворобі і дати їй поглинути ще й свій мозок і думки – то занадто. Тоді й здолати рак важко, якщо він оселяється, окрім хворого органу, ще у думках.

Підтримували телезірку у важкі часи не лише рідні та колеги, але й телеглядачі. Це їй дуже допомагало й надихало на боротьбу. Непростою вона була з огляду й на те, що чимала частина лікування припала на карантинні обмеження. Адже ослаблені лікуванням від раку люди легше можуть підхопити вірусні захворювання, і коронавірус, звісно, не виняток. Але тут на допомогу приходять прості правила, дотримання яких може зберегти не одне життя. Ідеться про дистанцію, захисні маски. Також Алла Мазур розповіла, що якомога менше відвідувала людні місця, щоб уберегтися від імовірної коронавірусної інфекції.

Зміна іміджу
Телеведуча Алла Мазур подолала онкологію

«Я стала сміливішою», – зізнається телеведуча. Це вона про те, що у вересні цього року, вилікувавшись від раку, постала перед аудиторією з коротким сивим волоссям. Після хіміотерапії її звичний образ із зачіскою каре змінився кардинально. Окрім зручності і відкритості, що їх вона демонструє новим образом, телеведуча цим своїм вчинком намагалася ще й закликати лікарів бути уважнішими до своїх пацієнтів із таким діагнозом. Адже, за її словами, ті, у кого в медкарті значиться онкологічний діагноз, це по-справжньому зранені душі. А щодо зовнішності, то телезірка зазначає, що їй до вподоби такий імідж: «Це по-європейськи, адже там не бояться сивини і підтримують натуральну природну красу».

У вересні цього року жінці виповнилося 55 років. Нині вона сповнена сил і надії, що її перемога над хворобою остаточна, що рецидиву не станеться.

Алла Мазур з сином Артемом

Алла Мазур виховує сина Артема, котрого народила у 43 роки. Тож боротися за життя є заради кого.

 «Погляд часу» №3-14.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *