Теорія обману, або Чому люди брешуть?

Чому люди брешуть
Теорія обману, або Чому люди брешуть?

«Задавака» №5-2019

Я дуже часто замислювалася над цим питанням, і ось нарешті вирішила написати про це. І так, чому ж люди брешуть?

Обман став постійним у всіх напрямках життя, і якщо про це задуматися, то це, насправді, дуже погано. Але найжахливіший обман – це обман між близькими людьми.

Брехня стала звичним для чималої кількості людей, але якщо поставити собі питання «Чому вони це роблять?», то напрошується відповідь, може вони просто побоюються сказати правду, і саме це їхня головна проблема. Вони постійно живуть із цим страхом, і замість того, щоб його подолати, їм простіше просто збрехати.

Переглянувши всі дослідження і почитавши різну інформацію з цього приводу, я дізналася – дослідники стверджують, що середньостатистична людина встигає збрехати 3 рази за 10 хв. у період активної розмови. У це можна як вірити, так і не вірити, але не можна заперечувати те, що з брехнею доводиться стикатися досить часто. У кінці мого моніторингу інформації, я зробила висновок, і виділила для себе 5 основних причин брехні.

Перша причина – це обман із метою вигоди. Люди, які брешуть саме з цією метою, не завжди хочуть завдати шкоди, або мають якийсь злий намір. Причиною такого обману може стати звичайна невпевненість у собі, а не як не погані наміри, людина просто може переживати про те, що не зможе про себе подбати.

Банальним прикладом може послужити дитина, яка придумала причину, щоб отримати більше кишенькових грошей.

Друга причина – це обман із метою захисту себе.

Прикладом такого обману, може стати ситуація сімейної пари, коли чоловік виправдовується перед дружиною, про своє проведення часу.

У нашому житті часто буває таке, що хлопець бреше дівчині, захищаючи себе від її нервового потоку, шляхом обману.

Причиною такої брехні є те, що людина не знає іншого виходу з ситуації, і щоб захистити себе, починає брехати.

Причина третя – як кажуть «брехня во благо». Цей обман можна назвати нешкідливим, тому що людина, яка бреше саме з такою метою, завжди намагається не нашкодити, а зробити краще. Наприклад, хлопець бреше своїй дівчині, що все добре, щоб та не переживала.

Причина четверта – патологічний обман. Деякі люди починають брехати, тому що відчувають дефіцит уваги. І вони своєю брехнею намагаються показати себе більш крутими ніж є насправді.

І нарешті заключна, п’ята причина, – це обман із метою управління та контролю. Таку брехню використовують, щоб маніпулювати людьми.

Ганна Швець

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Теорія обману, або Чому люди брешуть?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *