Тепла стеля

Тепла стеля
Тепла стеля

«УЮТ» №13-2019

В одноповерхових будинках значна кількість тепла виходить через стелю.

Якщо в сильні морози вона сиріє, то це означає, що стелю обов’язково треба утеплювати з боку горища. Відомий економічний спосіб утеплення на основі пінопласту (пінополістиролу). Таке утеплення є досить ефективним, але для захисту покриття від руйнування при використанні горища тут доводиться настилати дерев’яну підлогу, що призведе до значного подорожчання робіт.

Існує спосіб утеплення за допомогою керамзитобетонної стяжки, зробленої на горищі. Стяжка міцна, тому настилання підлоги не потрібне, проте коефіцієнт теплопровідності покриття занадто високий. Таке утеплення не є досить ефективним.

Але можна об’єднати ці два способи – по плитах пінопласту покласти шар бетонної стяжки на основі керамзиту. Це дозволить обійтися без настилання на горищі підлоги, усереднені ж теплотехнічні властивості такого утеплення будуть цілком прийнятними.

Конструкція розрахована на використання дешевого м’якого пінопласту. Пінопласт укладають з мінімально можливими щілинами. Стики заклеюють клейкою стрічкою. Перед замішуванням розчину керамзит замочують. Цементний розчин замішують із розрахунку 3-4 частини піску на 1 частину цементу. Після цього змішують мокрий керамзит з цементним розчином (за обсягом приблизно 1 : 1). Стяжку укладають шаром 6-8 см на пінопласт і дають їй два тижні для того, щоб вона затужавіла. Після остаточного просихання по покриттю можна ходити, не побоюючись пошкодити пінопласт.

Павло Грабар, будівельник

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.