Теплиця-дах

Теплиця-дах
Теплиця-дах

«УЮТ» №8-2019

Така конструкція забезпечує раннє вирощування овочів або полуниці й захищає рослини від заморозків. Багато хто по-старому користується для цього поліетиленовою плівкою. Але ж сьогодні є інші матеріали, наприклад, листовий полікарбонат. З нього можна зробити легку переносну конструкцію.

Для виготовлення каркаса такої теплиці можна використовувати металевий кутик розміром 25 мм. Потрібно нарізати два шматки по 206 см і два шматки по 90 см. Для встановлення дуг нарізати 8 шматочків довжиною 40 мм від труби діаметром 21 мм. Для закріплення дерев’яних рейок саморізами (4,2 x 16 для тонких листів) у довгих шматках кутика свердлом 4,5 мм зробити по 10 отворів у кожному. Потім, розташувавши довгу частину кутика на горизонтальній поверхні так, щоб прямий кут був спрямований угору, приварити 4 шматки труби через рівні проміжки. Так само зробити і з другою частиною кутика. Розташувавши отримані деталі на горизонтальній поверхні відповідно до потрібних розмірів, приварити короткі шматки кутика.

Далі за допомогою саморізів спочатку з одного боку прикріпити дерев’яну рейку (профілем 20-40 мм), а після установки дуги прикріпити рейку з іншого боку. Як дугу можна використовувати шматки алюмінієвого дроту в ізоляції від старого потужного трифазного кабелю довжиною 110 см. Таким чином, виходить цупка конструкція. Після закріплення зверху шматка 4-мм листового прозорого полікарбонату потрібного розміру теплиця-дах готова.

Її легко встановити в будь-якому місці ділянки, на відміну від стаціонарної теплиці. А застосовуючи кілька таких конструкцій, можна вкрити розсаду на довгій грядці, де укладена крапельна стрічка. Щоб захистити рослини від заморозків, досить накрити таку теплицю плівкою або укривним матеріалом. У міру зростання сіянців конструкцію піднімають на стовпчиках.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *