Термометр розбився!

розбився термометр

Розбила ртутний термометр, відразу провела вологе прибирання і провітрювання. Чи достатньо цього, щоб убезпечити себе?

Марія Іванівна

Якщо ви розбили ртутний термометр, насамперед потрібно провітрити приміщення, але без протягу. Протяг можна влаштовувати тільки після завершення прибирання. Якщо ртуть розкотилася по столу чи підлозі, витирати її ганчіркою не можна! Це призведе лише до розмазування шкідливої речовини і збільшення поверхні випаровування, у цьому випадку негайно потрібно звернутися за допомогою до фахівців. Щоб прибрати ртуть правильно, знадобляться: наповнена водою банка зі щільною кришкою, пензлик, гумова груша, паперовий конверт, лейкопластир, мокра газета, ганчірка і розчин марганцівки.

За допомогою пензлика зберіть найбільші кульки ртуті у паперовий конверт. Потім втягніть у гумову грушу більші кульки, найменші «наклейте» на лейкопластир.

Усю зібрану ртуть помістіть у банку з водою і щільно закрийте. У жодному разі не використовуйте пилосос! І тільки у кінці проводьте вологе прибирання кімнати. Обробіть підлогу розчином марганцівки чи мильно-содовим розчином (400 г господарського мила і 0,5 кг кальцинованої або харчової соди на 10 л води). Після вологого прибирання обов’язково ще раз провітріть приміщення. Що далі робити із зібраною ртуттю, підкаже по телефону диспетчер МНС.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber