Технології, які змінять 2019 рік

Технології які змінять 2019 рік
Технології, які змінять 2019 рік

Видання Wired зазвичай просить найвідоміших учених і підприємців розповісти про те, які технології будуть змінювати наше життя в прийдешньому році.
Звіт займає 128 сторінок, але видання підготувало стислу версію, зазначивши головні тенденції.

Нові почуття

Професор Стенфордського університету Девід Іглман каже, що до сих пір сума всіх відчуттів, які відчувала людина, формувалася через стандартні канали. Але зараз технології досягли такого рівня, коли безпосередньо в мозок можливо буде запустити абсолютно нові потоки інформації.

Мікросупутники

Супутники – один із важливих елементів, які об’єднують світ. Але запускати їх все дорожче, а потреба в них росте. Економіст Тім Харфорд передрікає, що всі запити покриють мікросупутники. І це навіть не ті 300-кілограмові апарати, які SpaceX називає «невеликими» і збирається запускати в космос для роздачі Інтернету. По-справжньому перетворить цю сферу розширення можливостей супутників формату CubeSat – розміром 10 x 10 x 11,35 см.

Hyperloop

Так вважає глава Virgin Group Річард Бренсон – британський мільярдер, який фінансує стартапи, розробляє технологію вакуумних поїздів Hyperloop і космічний транспорт.
Для потягів Hyperloop, які будуть їздити на надзвукових швидкостях, постійно зростаючі міста перестануть бути проблемою і стануть опорою. А жити можна буде за сотні кілометрів від робочого місця. Адже дорога займає три години, з Hyperloop відніме лише 30 хв.

Діпфейки

У 2019 р. Інтернет остаточно накриє хвиля фальшивих відео, створених ІІ-алгоритмами і які не відрізнятимуться від справжніх. Нейромережі навчилися замінювати обличчя, копіювати міміку і вкладати чужі слова в уста політиків і акторів. Спочатку це багатьом здалося забавним, але обличчя знаменитостей, вставлені в порноролики, – не найстрашніше. При належному розвитку подібні експерименти можуть загрожувати безпеці.
«Можливо, головне, що ми зрозуміли: діпфейки зовсім не повинні бути ідеальними, щоб у них повірили, – говорить глава Alphabet, яка належить компанії Jigsaw Ясмін Грін. – Світ ще зіткнеться з новим потоком фальсифікованих відео, створених для глобального обману».

Медичні гаджети

Паралельно тому, як смартфон практично перетворився в частину тіла людини, а на ринку з’явилися носильні гаджети, люди отримали можливість детально аналізувати інформацію про стан організму. У 2019 р. повинен відбутися перелом, прогнозує професор MIT Петті Маєс. Вона каже, що девайси не просто «скажуть», що з нами відбувається, а й що з цим робити. Вказівки гаджетів «одомашнять» медицину.

Блокчейн у мистецтві

Світовий арт-ринок зростає рік за роком, і з цим приходить цілий ряд складних проблем. Наприклад, шахрайство та підроблення предметів мистецтва.
Потенціал блокчейна в торгівлі, банківській справі обговорювалося не раз, але й у мистецтві він може зіграти важливу службу. У реєстрах можна надійно фіксувати все: від факту дійсності до списку власників. Блокчейн збільшить швидкість, прозорість і обсяг продажів предметів мистецтва в усьому світі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *