«Ти впораєшся!»

«УЮТ» №15-2019
Як правило, прагнення догодити чоловікові свідчить про страхи й комплекси жінки. Часто це призводить до того, що партнер просто перестане вас поважати й рахуватися з вами.
Як не потрібно поводитися з чоловіком
Приносити себе в жертву і схилятися перед чоловіком.
Тільки самодостатня особистість здатна будувати здорові відносини з такою ж самодостатньою особистістю.
Виправдовувати його насильство – емоційне чи фізичне.
Емоційне насильство, тиранія, придушення особистості – це не те, що потрібно терпіти й виправдовувати. Цього категорично не повинно бути в нормальних відносинах.
Вирішувати його проблеми. Так, жінка повинна вміти подбати про себе і своїх дітей фізично й матеріально. Але вона не зобов’язана вирішувати матеріальні, житлові чи будь-які інші проблеми чоловіка – на те він і чоловік. Якщо тільки вона не хоче бачити поруч із собою підкаблучника, альфонса або інфанта.
Відмовлятися від себе і приймати будь-які ультиматуми.
Є гарна приказка: «Кажучи іншим «так», переконайся, що ти не говориш собі «ні». Ніколи не варто йти на поводу в чужих бажань і підлаштовуватися під когось. Мова йде не про розумні компроміси, а про вимоги щось поміняти в собі фізично, відмовитися від улюбленої справи/рідних/своїх переконань на користь і догоду іншій людині. Не варто підганяти під вимоги чоловіка свою зовнішність, цінності й переконання. Інакше ви ризикуєте втратити і себе, і цю людину.
Жаліти його і давати рекомендації. Якщо людина переживає важкі часи, найгірше, що може зробити жінка в цій ситуації – пожаліти його. Жалість принижує людину. усе, що йому потрібно – мовчазна підтримка й віра, що він упорається. Усе. Решту він зробить сам. Іноді потрібно просто залишити його в спокої і дати час самому в усьому розібратися, іноді просто бути поруч і дарувати своє тепло й емоції. Якщо ж людина починає нити і скаржитися – не потрібно підтримувати ці пориви і вислуховувати сповіді. На все це є чарівна «робоча» фраза: «Ти впораєшся!».