Точка довголіття

Повернути стрілки свого біологічного годинника назад і омолодити організм можливо! Це не так уже й складно, достатньо перейняти досвід східних мудреців.

Легенди і реалії

Якось один східний правитель захотів дізнатися, хто ж у його країні найстаріший. До нього привели 102-річного горянина, абсолютно здорового й оптимістично налаштованого. Він і повідав правителю один із секретів свого здоров’я.

Інша японська легенда розповідає, що в давні часи жив один щасливий чоловік, якому батько передав безцінне знання про точку від ста хвороб. Виконуючи батькові вказівки, син щодня припікав цю точку і жив так довго, що побачив народження та смерть декількох імператорів.

Масаж і прогрівання точок – одні з найдавніших методів лікування, поширені на Сході. Усього на тілі людини є 365 точок та 12 основних меридіан, як і кількість днів і місяців у році. Дію точкового масажу засновано на вченні про меридіани й канали, пов’язані з певними органами. Китайські медики розглядали тіло як енергетичну систему й вірили, що за допомогою масажу чи припікання можна впливати на перебіг енергії і функціональну активність органів.

Технологія

Точка довголіття Цзу Сан-лі
3 цуня – це приблизно ширина долоні

Точку довголіття називають Цзу Сан-лі. Із китайської «цзу» – нога, «сань» – три, «лі» – селище, розташоване на жвавому шляху. Тож канали можна порівняти з дорогами, а точки – з селищами, які розташовані уздовж доріг. Точка Цзу Сань-лі – одна з основних, яка розташована на нозі на 3 цуні нижче від коліна. На Сході її масажують і здорові люди, щоби запобігти хворобам та продовжити життя! І тут немає нічого дивного, адже основною функцією цієї точки є підтримувати життєву енергію Ци.

Точка довголіття

Прадавні мудреці часто припікали точки спеціальними полиновими цигарками. Але можна і прогріти їх теплим повітрям із фена (упродовж 1-3 хв., поки шкіра злегка почервоніє, або товченим часником (наповнити половину горіхової шкаралупи часниковою кашкою і прикріпити її до ноги у цій точці; тримати, аж поки відчуєте печіння). Здійснювати таку процедуру рекомендують упродовж перших 7 днів після появи молодого місяця.

Можна й просто масажувати цю точку: стане міцнішим імунітет, поліпшиться здоров’я, з’явиться бадьорість, покращиться настрій. Масажувати Цзу Сан-лі краще до обіду круговими рухами по 9 разів на кожній нозі за годинниковою стрілкою й так упродовж 10 хв.

Масаж після обіду і проти годинникової стрілки, навпаки, заспокоюватиме. Під час масажу іноді можна відчути поколювання в лобовій частині голови, в ногах і лопатках.

Східні довгожителі славляться своїм здоров’ям. Тож черпайте їхню мудрість і живіть довго та з задоволенням!

«Уют» №37-9.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *