Топінамбур лікарські властивості

Топінамбур лікарські властивості
Топінамбур лікарські властивості

До складу топінамбура входять пектини, цукри, мінеральні солі (кремній, калій, залізо і цинк), білки, амінокислоти і, зрозуміло, безліч вітамінів.

У топінамбурі міститься інулін, речовина така необхідна тим, хто страждає на цукровий діабет. Є докази того, що регулярне вживання топінамбура, знижує рівень цукру у крові. Ці властивості роблять його вкрай необхідним як тим, хто вже хворіє на цукровий діабет, так і тим, хто схильний до цього захворювання і має ризик захворіти. Із цією метою його рекомендується приймати по 2-3 бульби три рази на день, бажано за 10 хв. перед вживанням їжі.

Крім користі для діабетиків, корисні властивості топінамбура позитивно впливають на травну систему людини. Це було доведено безліччю незалежних досліджень і експериментів.

Корисні властивості для травлення

Інулін, який міститься у топінамбурі, сприяє виведенню з організму багатьох токсичних речовин. З їжею і під час перетравлення, у кишківник потрапляє безліч баластних речовин, які інулін зв’язує й усуває. Він сприяє більш активній діяльності шлунково-кишкового тракту і стимулює жовчогінну діяльність. Уживання топінамбура сприяє тому, що організм стає більш стійким до різних інфекцій і вірусів, які вражають травні органи. Його корисні речовини не допускають проникнення в організм хвороботворних бактерій і паразитів, таких як лямблії та опісторхози. Крім цього, топінамбур сприяє утворенню у кишківнику нормальної мікрофлори, створюючи для цього всі необхідні умови. Саме завдяки цьому він незамінний для тих, хто страждає дисбактеріозом.

Топінамбур корисний для слизових оболонок, оскільки стимулює їхнє кровопостачання. Використовують як підмогу у лікуванні виразки шлунка, захворювань дванадцятипалої кишки, дуоденіту, коліту, гастриту, панкреатиту, печії, при проносі та запорах. Топінамбур зупиняє блювоту, знімає нудоту, позбавляє від печії і гіркого присмаку у роті, усуває больовий синдром і здуття живота. Якщо при вживанні різних лікарських засобів комбінувати їх прийом із прийомом топінамбура, то вилікувати й усунути їх можна як мінімум на 5-7 днів раніше. Топінамбур допомагає швидшому засвоюванню селену, незважаючи на те, що він не входить до його складу.

Топінамбур рекомендується регулярно вживати людям, які мешкають у містах із поганим екологічним середовищем, адже допомагає виводити з організму солі кислих металів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *