Торф’яні таблетки своїми руками

Торф'яні таблетки своїми руками
Торф’яні таблетки своїми руками

«УЮТ» №11-2019

В останні роки для вирощування розсади овочів і квітів багато хто використовує торф’яні таблетки, їх легко можна знайти в спеціалізованих садівничих магазинах. Однак якщо купувати їх у масовій кількості, то сума виходить значна. Але такі ж торф’яні таблетки-брикетики можна виготовити самостійно.

Для зручності і швидкого виготовлення циліндричних форм можна взяти пластикову каналізаційну трубу діаметром 50 мм і довжиною 150 мм. До неї потрібно підібрати поршень відповідного діаметра (звичайні дерев’яні товкачики для картопляного пюре ідеально підходять для цього). З торця поршня в центр вкрутити саморіз із трьома шайбами. Спочатку в окремому посуді треба трохи зволожити кокосовий субстрат і розпушити його. Потім з’єднати з торфом і ретельно перемішати. Отриману масу необхідно злегка зволожити й ще раз добре перемішати. Після цього суміш викласти в підходящу тару: вона повинна бути досить вузькою і високою, але не вищою за довжину труби (15 см). Потім вставити в центр трубу (частина суміші опиниться всередині) і за допомогою товкачика й молотка ущільнити брикет. Досить 3-4 ударів, між якими поршень бажано провертати.

Вкручений саморіз формує заглиблення для розміщення насіння. Залишиться тільки вийняти спресовану масу, виштовхуючи її товкачиком, і загорнути в смужку харчової плівки. Знизу брикет повністю затягувати плівкою не варто – через залишений отвір він буде насичуватися водою при нижньому поливі. Зверху слід залишити вільну смугу плівки шириною 2-2,5 см, позаяк брикет при набуханні буде збільшуватися у висоту.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *