Традицій страсного тижня

Традицій страсного тижня
Традицій страсного тижня

«УЮТ» №17-2019

Страсний тиждень іноді називають Вербним, а частіше — Білим або Чистим. А все тому, що за цей час потрібно було підготувати до свята і душу, і тіло, і оселю — очистити все!

Страсний понеділок
З цього дня наші предки починали очищати хату водою. Це означало, що потрібно побілити стелю, вимастити й підмести піч, помити все, що є у хаті, наприклад, лаву та стіл. Усім цим займалися жінки, а от чоловіки в цей день здебільшого були зайняті польовими роботами.

Страсний вівторок
У вівторок господині займалися пранням і молили Бога, щоб була хороша погода — у цей день треба було випрати, висушити і викачати все до ганчірки. Якщо залишався час, то жінка могла закінчувати роботи на городі. Господар першу половину дня проводив у полі, а після обіду вже міг допомагати по господарству.

Страсна середа
У цей день потрібно було підготувати святковий одяг для всієї родини, завершити роботу на землі. У четвер землю вже не можна було чіпати. Існувало повір’я, що можна зачепити якусь душу.

Страсний четвер
У цей день очищали водою тіло. Зробити це треба було до того, як зійде сонце. Навіть маленьких дітей купали дуже рано, щоб вони були здоровими.  А ще в четвер, за традицією, пекли паски, а також запікали у печі сіль для великоднього кошика.

Страсна п’ятниця
У цей день не можна було нічого робити по господарству, пекти паски теж заборонялося. Люди старалися дотримуватися тиші й спокою, всі йшли до плащаниці. Їсти мали право лише діти, а всі дорослі постили.

Страсна субота
У суботу господині закінчували готувати святкові страви. До вечора вони вже мали бути готовими.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *