Травневі проблеми зі здоров’ям

Ангіна

Весняна ангіна. Перші спекотні дні, помножені на все ще холодні ночі, – благодатний ґрунт для різних ангін. Випив крижаної газировки – і готово: різкий біль у горлі, мигдалини опухають і збільшуються у розмірах, підвищується температура. До групи ризику, насамперед, належать люди із хронічним тонзилітом.

Особливо сильне загострення нерідко трапляється саме у травні. Розпізнати його легко – на відміну від ангіни, гострий тонзиліт проявляється не різким болем у горлі, а поступовим відчуттям болючої перешкоди, не дає нормально ковтати. Температура тримається на рівні 37-37,5 °С, стан при цьому млявий. Головна причина весняних ангін – прагнення якнайшвидше скинути теплий одяг, не звертаючи увагу на погоду. І ще: ангіна не приходить «раптом» – про неї завжди віщують перші ознаки. Відчули дискомфорт у горлі – не махайте рукою, а про всяк випадок прополощіть горло йодно-сольовим розчином.

Укуси комах. У кінці весни, коли починається активне цвітіння, активізуються після зимової сплячки бджоли, оси, джмелі, комарі. Своїми укусами ці комахи здатні не тільки завдати відчутного болю, але і при наявності алергії серйозно нашкодити здоров’ю. Якщо вкусила бджола, потрібно якомога швидше вийняти жало і висмоктати отруту з ранки. Потім бажано прийняти антигістамінний препарат. До речі, після інтенсивного нападу комарів теж добре було б випити антигістамінну таблетку.

Міозит. Як тільки настають теплі дні, в офісах, людних місцях, а в когось і вдома вмикаються пристрої для охолодження повітря. І незабаром настає час розплати. Синдром кондиціонера зазвичай виражається у запаленні м’язів – це захворювання називається міозит. Тіло починає ламати і тягти, як після важкої фізичної праці чи інтенсивних тренувань у спортзалі. Біль зростає, поступово доходячи до стадії, коли боляче навіть доторкнутися до м’язів і взагалі рухатися.

Що робити? Перш за все, не намагатися «розходитися» – буде тільки гірше. Треба, навпаки, відлежатися кілька днів, забезпечивши м’язам повний спокій. Допоможе курс лікувального масажу і зігріваючих процедур, добре діють спиртові і напівспиртові компреси. Усі ці процедури треба поєднувати з прийомом протизапальних препаратів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber