Трави та спеції проти застуди

Кулінарні спеції та трави поліпшать циркуляцію крові, допоможуть зігрітися та подолають прояви застуди.

Трави та спеції проти застуди
Чай «Здоров’я»
  • М’ята – 1 ч. л.,
  • чебрець – 1 ч. л.,
  • суцвіття ехінацеї – 1 шт.,
  • імбир – 0,25 ч. л.,
  • кориця – 0,25 ч. л.

Заварник обполосніть окропом. Викладіть трави та спеції. Залийте 500 мл окропу та настоюйте 15 хв. Розлийте чай у чашки, додайте мед і лимон.

Чебрець відомий як ефективний відхаркувальний засіб: він швидко та легко допоможе очистити легені від слизу. Завдяки своїм лікувальним властивостям чебрець лікує захворювання горла, запальні процеси легенів, бронхів, верхніх дихальних шляхів. На основі чебрецю готують відвари та настої.

При застуді приготуйте ароматний чай: 1 ч. л. сухої трави залийте окропом, накрийте і настоюйте 10-15 хв. При болях у горлі чи запаленнях дихальних шляхів зробіть кілька процедур інгаляції: у миску з окропом додайте 2-3 ст. л. сухої трави або кілька крапель ефірної олії, нахиліться над мискою, накрийтесь рушником та вдихайте цілющі пари чебрецю не менше 10 хв.

Часник підвищує імунітет та підсилює природні захисні сили організму. Має бронхолітичні та відхаркувальні властивості: його широко застосовують при лікуванні грипу, застуди, нежитю, бронхо-легеневих захворювань і туберкульозу.

Для профілактики достатньо з’їдати один зубчик часнику на день, аби допомогти організму подолати застуду – два-три зубки. Не менш корисно вдихати ефірну олію часнику (особливо у період епідемій грипу, ГРЗ і ГРВІ) – просто розставте в приміщенні блюдця з подрібненими зубчиками часнику.

Лікувальний часниковий салат

Увечері розітріть 3-4 зубки часнику із 100 г натертого на тертці кореня петрушки, заправте оливковою олією, посоліть, додайте за бажання будь-які інші спеції. Вранці покладіть трохи салату на шматок хліба і з’їжте. Такий смачний та корисний бутерброд захистить вас від інфекцій та вірусів.

Екстракт бузини має здатність ефективно побороти до 10 штамів вірусу грипу та скоротити тривалість симптомів за чотири дні. Бузина допомагає зняти жар, оскільки викликає підвищене потовиділення. Настій квітів бузини рекомендують для лікування хвороб дихальних шляхів: бронхіту з сухим кашлем і хрипом у грудях, ларингіту, трахеїту, кашлю. Заваріть 1 ч. л. квітів у 200 мл окропу як чай і пийте з медом на ніч до повного одужання.

У разі ангіни настоєм рекомендують полоскати горло. Ефективно лікує кашель та застуду сироп із плодів бузини. За перших симптомів почніть приймати по 3-5 ст. л. сиропу на день.

Чорний перець – поліпшує кровообіг і сприяє детоксикації організму.

Крім того, має відмінну відхаркувальну дію, тому при кашлі та хворобах дихальних шляхів допомагає розріджувати та видаляти з легенів зайвий слиз, що прискорює одужання. Тому під час хвороби споживайте страви з додаванням цієї корисної спеції.

Лікувальний засіб корисний при всіх застудних захворюваннях та ангіні: змішайте 1 ст. л. меленого чорного перцю з 1 скл. меду, вживайте 1 ч. л. 3-4 рази на добу. Цей же рецепт можна використовувати як сечогінний засіб при набряках і хворобах серця.

Підвищити загальний тонус організму допоможе такий напій: 0,5 ч. л. чорного перцю розчиняють у 1 скл. молока та п’ють на ніч.

«Погляд часу» №3- 19.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *