Треба більше довіряти дітям

Треба більше довіряти дітям
Треба більше довіряти дітям

Час від часу сказати дитині «ні» – найбільш оптимальний варіант. Але якщо відмови з уст батьків звучать занадто часто, дітям важко стати самостійними, вони можуть почуватися нездатними долати труднощі.

Однак позитивне виховання не означає, що треба в усьому погоджуватися з дитиною. Ви повинні м’яко і з любов’ю встановити для дитини межі, з якими вам і їй буде комфортно.

Замість слова «ні» кажіть дитині: «Ти вже достатньо доросла. Тепер я буду довіряти тобі відповідальність за певні речі».

Ранкова метушня не буде вашим клопотом, якщо ви передасте дитині відповідальність за те, щоб вчасно зібратися до школи. Якщо дитині важко прокидатися вранці, ви можете купити їй будильник і запропонувати самій вирішити, коли саме вона хоче прокинутися. Також установіть час, упродовж якого вона повинна вмитися, одягнутися та поснідати. Зробіть таке нововведення не як обов’язок, а як привілей. Скажіть їй: «Ти вже досить доросла, щоб самостійно підвестися з ліжка, умитися й одягнутися» або «Я бачу, наскільки ти відповідальна. Гадаю, тобі можна доручити виконувати ранкові процедури самостійно». Плануйте графік спільно з дитиною. А через певний час вона почне прокидатися, збиратися до школи самостійно, адже відчує відповідальність за своєчасне виконання цих справ.

Малеча не завжди розуміє, коли їй можна дивитися мультфільми, а коли – ні. Вона може попросити ввімкнути їй мультфільми у будь-який момент: коли їй час їсти, лягати спати тощо. Зрозуміло, у таких випадках батьки змушені говорити їй «ні». Психологи пропонують дорослим використовувати стратегію «якщо – тоді»: коли дитина зробить усі обов’язкові завдання (вивчить уроки, прибере у своїй кімнаті, виконає домашні обов’язки), тоді вона зможе подивитися мультфільми чи пограти у комп’ютерні ігри.

Психологи радять не поспішати говорити «ні». Краще скажіть дитині: «Обговорімо це». Після цього потрібно поставити їй три запитання:

• Чому це для тебе так важливо?

• Якщо я тобі дозволю, які важливі речі тобі потрібно запам’ятати?

• Чим я можу тобі допомогти?

Коли ви розглянете всі три питання, ймовірно, будете готові позитивно відповісти на прохання дитини.

Іноді ситуація не дає нам змоги відповідати «так» на кожне прохання дитини, іноді у нас бракує на це часу. Але важливо, щоб ваші діти знали, що ви прислухаєтеся до їхніх потреб і бажань і ставитеся до них серйозно. Це поліпшить ваші стосунки.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *