Тримаємо в порядку суничну грядку

грядка суниці

У червні закінчують плодоношення всі сорти великоплідної садової суниці звичайного світлового дня. Цвітуть і закладають ягоди тільки ремонтантні сорти (нейтрального світлового дня), які плодоносять безперервно.

Для формування урожаю їм потрібні догляд і піклування. А прибраним суничним грядкам відразу ж треба дати лад: виполоти бур’яни, розпушити, підживити кущі, які відплодоносили, провести профілактичну (чи викорінювальну) обробку проти шкідників і хвороб.

А ще у цей час у суниці, як правило, починається період активного росту кущів. Для відростання вусів і вкорінення розеток необхідно багато поживних речовин, які частини рослини, що відростають, забирають у материнської, від чого вона сильно виснажується і слабшає. У результаті наступного року різко знизиться урожайність. Тому слід вчасно позбуватися зайвих вусів, щоб не утворювалося багато розеток. Адже, крім виснаження суничника, це загрожує загущенням посадок. Вуса видаляють із початку липня (не менше 3-4 разів), не допускаючи їхнього росту у довжину більш ніж на 5-10 см. Частіше обрізування викликає утворення нових вусів, що негативно позначається на закладанні квіткових бруньок. Однак можна цим скористатися, щоб розмножити суницю чи закласти нові грядки й отримати хороший посадковий матеріал. Для цього у рослин, розташованих у крайніх рядках, залишають найміцніші вуса, спрямовуючи їх назовні.

Щоб відновити силу виснажених урожаєм рослин і забезпечити закладання плодових бруньок, суницю підживлюють. Якщо для цього використовують органіку (гній, компост), то її розкладають безпосередньо під кущами шаром 2-3 см, залишаючи не загорнутою у ґрунт як мульчу, або з обох боків рядка по 1-2 кг на 1 м². Мінеральні добрива застосовують із розрахунку 18-20 г аміачної селітри, 12-15 г калійної солі та 30 г суперфосфату на 1 м². Ще краще використовувати для цього комплексні добрива (азофоску, нітрофоску, нітроамофоску). Під іще слабкі рослини першого року їх вносять по 20-30 г (1,5-2 сірникові коробки) на 1 м². На грядки другого і третього року використання норми внесення збільшують до 40-50 г на 1 м². Після удобрювання землю обов’язково розпушують і щедро поливають.

Кущі, уражені борошнистою росою, після збирання урожаю обробляють топазом (2 мл на 10 л води) чи скором (2 мл на 10 л води). Різні плямистості лікують мідевмісними препаратами: оксихлоридом міді (40 г на 10 л води), абігапіком (50 г на 10 л води). Кущі, уражені суничним листогризом, обробляють актеліком (15-20 мл на 10 л води).

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber