Троянда з пластиліну – для дорослих та дітей

Троянда з пластиліну
Троянда з пластиліну – для дорослих та дітей

Ліплення з пластиліну – дуже корисне заняття, яке не тільки розвиває дрібну моторику рук і пальців, але і приносить естетичне задоволення від якісно виконаної роботи.

Троянда з пластиліну складається з декількох елементів. Це пелюстки, стебло, чашолистки, листочки. Кожна частина має свої складові. Навіть на стеблі, на відміну від інших квітів, є колючки. Листочки теж складні, оскільки складаються з гілочки і маленьких листочків із зазубреними краями, на яких чітко проглядаються прожилки.

Пелюстки троянди можуть бути розташовані по-різному. Якщо вони між собою щільно скручені, то виходить бутон. Красиво виглядає квітка, у якій присутні більше десяти елементів. Тоді вона пишна та розкішна.

Насамперед потрібно визначитися із забарвленням майбутнього шедевра. Потім розминається пластилін руками і ділиться на кілька рівних частин. Із кожної деталі скочуються кульки однакового розміру. Потім проходить робота над пелюстками. Спочатку двома пальцями придавлюємо кульки й у нас виходить кружечок.

Для того щоб пелюстки були красивими і троянда з пластиліну вийшла рівною, потрібно всі кружечки створити однаковими.

Оформлення першої пелюстки

Коли приготовлені всі заготовки для пелюсток, починається основна робота по їх з’єднанню у красивий бутон. Загніть кружечок усередину по формі конуса. Зверху виходить розкритий розтруб. Верхній край плавними рухами трохи вигинається назовні, створюючи вигини природньої пелюстки.

Наступний кружечок прикладається з боку стику першої пелюстки. Його краї огинають першу пелюстку з усіх боків, наче обіймають руками. Верхній край відгинається також назовні. Пелюстка не повинна повністю загорнутися навколо попередньої. Потрібно залишити відстань між краями.

Складання квітки

Кожна наступна пелюстка розташовується зі зміщенням, щоб зігнуті краї займали всю окружність троянди. Обов’язково потрібно їх ретельно вигнути назовні і посередині кожного з них зробити невелике загострення натисканням пальцями з двох сторін.

Із тильного боку пелюстки з’єднуються в одній точці і ретельно пригладжуються. Потім стик ховається під чашолистками. Вони ліпляться з зеленого пластиліну.

Серединка виготовляється з зеленої кульки, у якій по центру пальцем проробляється глибока вм’ятина. Саме до неї згодом потрібно буде посадити нижню частину отриманої троянди. Від центральної чаші відходять тонкі і вузькі чашолистки. Зазвичай виготовляють 3 або 4 штуки.

Схожі вони на прості видовжені листочки, гострі краї яких трохи вигинаються у бік. Вони прикріплюються до центральної чаші. Якщо квітка згодом буде стояти у вазі у вертикальному положенні, то доведеться для міцності вставити у центральну чашу дріт або хоча б зубочистку, тому треба зробити її більш щільною.

Декорування пелюсток

Досягнути ефекту справжності троянди  просто, якщо придбати спеціальні палички для рукоділля. У наборі надається кілька пластикових паличок із рельєфним тисненням орнаменту на пелюсточках різних кольорів.

Для роботи потрібно розташувати пелюстку на долоні і бічною стороною палички легкими рухами кілька разів натиснути на пластилінову заготовку. Натискання виробляються від центру нижньої частини пелюстки до її верху.

Виконані своїми руками троянди з пластиліну можна розташовувати не тільки у вазах, а й на картоні. Для такої роботи необов’язково формувати чашолистки, достатньо буде розташувати хвилястою лінією стеблинку, зроблену розкочуванням зеленої палички. Із тонких частин пластиліну роблять колючки і прикріплюють їх на стеблі.

Потім створюють листя зі світло-зеленого пластиліну і розміщують на них прожилки більш темного відтінку. У кінці на верхівку стебла прикріплюється сама квітка, складена за методом скручування однакових кружечків.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *