Троянди восени: догляд і підготовка до зимового укриття

Троянди восени
Троянди восени: догляд і підготовка до зимового укриття

У цей час уже не потрібно видаляти зів’явші квіти, інакше рожеві кущі стануть викидати нові пагони, прагнучи виконати свій материнський обов’язок – дати квітку, яка потім повина перетворитися на плід. Якщо утриматися від обрізки, пагін визріє, поступово у ньому пройдуть хімічні процеси, цукор із листя перейде у стебла, а це буде берегти їх при низьких температурах: цукор зменшить утворення кристаликів льоду у стеблах, збереже клітини рослини від розриву.

Така троянда зможе витримати більш низькі температури.

Троянди взагалі краще постаратися уберегти від накопичення води пізньої осені. Особливо, якщо це вода, яка потрапляє на стебла під час осінніх дощів. Аж до того, що можна вкрити кущі плівкою.

Зараз можна починати чистити кущі. Особливо ретельно потрібно зібрати і видалити нездорове листя, якщо трояндочки влітку підхопили якусь хворобу. Адже якщо не прибрати заражене листя, то під укриттям узимку буде створена дуже сприятлива атмосфера для розмноження хвороб і спор грибів. Здорове листя краще прибирати перед самим укриттям. Якщо зробити це занадто рано, ми можемо стимулювати троянду до утворення нового листового апарату; бруньки прокинуться, і мороз для них буде згубний. Обрізку троянд восени краще не робити. Навіть невизрівші пагони не варто обрізати – обрізка здатна викликати ріст молодих пагонів, які не встигнуть визріти і загинуть узимку. Видаляють тільки те, що може стати джерелом для розвитку інфекції під час зимівлі.

Дуже пізно, практично перед укриттям, видаляються кінчики невизрілих пагонів, а також ті, що явно уражені хворобами частини рослини – зламані, із плямами цвілі, іржі. Самі квіти теж видаляють перед укриттям.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *