Три головні ознаки дефіциту вітаміну D

За останній рік вітамін D став однією із найбільш обговорюваних тем: численні дослідження виявили зв’язок між його низьким рівнем і підвищеним ризиком зараження Covid-19. Однак вітамін не тільки покращує роботу імунної системи, а й регулює рівень кальцію в крові, який життєво важливий для здоров’я кісток.

Насправді через дефіцит вітаміну D страждає набагато більше людей, ніж багато хто думає. Виявити стан можна за трьома основними ознаками.

Утома. Дефіцит вітаміну D часто пов’язаний із постійною втомою та іншими неспецифічними симптомами. Зокрема, лікарі рекомендують звернутися в лікарню, якщо цей стан супроводжується слабкістю, головним болем і депресією. Вітамін D є центральним регулятором багатьох гормонів, тому не дивно, що люди з його дефіцитом зрештою відчувають утому й слабкість.

Біль у кістках. Рівень вітаміну D безпосередньо впливає на здоров’я опорно-рухового апарату. Дефіцит речовини може спричиняти біль у кістках, м’язову слабкість і втрату кісткової маси, що провокує розвиток остеомаляції, остеопороз і міопатію.

Біль і спазми в м’язах. Вітамін D грає важливу роль у нормальному функціонуванні м’язів. Низький рівень вітаміну D пов’язаний із підвищеним ризиком падінь і проксимальною слабкістю. Оскільки дефіцит вітаміну D дуже поширений, а ознаки неспецифічні, важливо обстежувати пацієнтів із м’язовим болем і слабкістю на нестачу речовини.

Вітамін D в продуктах

Нагадуємо, що вітамін D виробляється в організмі під впливом потрапляння сонячного проміння на шкіру (найкраще вранішнього, щоб уникнути опіків та перегрівання), вживання яєць, грибів, морської жирної риби, печінки тріски. У багатьох випадках лікарі призначають додатковий прийом вітаміну D у вигляді препаратів.

«Погляд часу» №39-23.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *