Трикутник-«ледащо» для прополювання бур’янів

Трикутник-пропольник дуже зручно використовувати замість плоскоріза.

Трикутник-«ледащо» для прополювання бур'янів

Роблячи різкі рухи від себе, цим «чарівним трикутником» легко зрубувати відростаючу траву трикутною насадкою з довгою ручкою, після чого трава залишається там, де її зрубали, і спокійно перегниває. Заточується робоча частина інструмента обов’язково з обох сторін, тобто обробляються найкоротші боки трикутника – але при цьому заточування проводиться виключно на верхній площині.

По центру під невеликим кутом приварюється металева трубка для насадки живця. Цього треба неодмінно дотримуватися, якщо ви хочете, щоб робота з інструментом не викликала дискомфорту і була ефективною.

Винахідник не випадково придумав назву цьому інструменту – «ледащо» – ним насправді легко працювати.

Користуємося ми ними вже 40 років, і вони дійсно зрізають траву біля самої землі без особливих зусиль. Більш того, «ледащо» допомагає нам успішно боротися з такими впертими бур’янами, як кульбабки. Якщо, починаючи з весни, періодично зрізати їх до початку цвітіння, то коріння у них виснажується, і кульбаб стає значно менше на ділянці. А якщо ще під час роботи «притоплювати» носики трикутників у землю, можна ще одночасно рихлити її на глибину від 2 до 7 см.

Працювати «ледащом» дуже зручно ще й тому, що не потрібно його постійно піднімати вгору, на відміну від сапи, адже їхні робочі площини увесь час рухаються максимально близько до ґрунту. Та й зрізати траву (як, утім, і рихлити землю), доклавши певних зусиль у напрямку від себе, набагато легше, ніж тягнути інструмент до себе, що потрібно при роботі з плоскорізом.

Результат використання «ледащо» теж не може не радувати. Наприклад, доріжки на ділянці стають рівними, оскільки всі горбки зрізаються. Пристовбурні круги чагарників, плодових дерев і винограду можна прополювати і рихлити без побоювання пошкодити коріння рослин. За допомогою «ледащо» я також поправляю пристовбурні круги. Загалом, часу і зусиль витрачається значно менше.

Одного разу я побачила, як сусід сапкою полов зарослу ділянку, вільну від посадок, і запропонувала йому скористатися однією з моїх «ледащ». Через кілька днів він сказав, що зробив собі такий же інструмент, і, звичайно, подякував за підказку.

Думаю, що чоловіки, які вміють працювати з металом, навіть за моїми фотографіями зможуть виготовити «ледащо» самі.

«Уют» №28-8.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *